Záložník Suchan se chce po Karviné prosadit ve Vítkovicích

Jan Suchan. Foto: archiv MojeOstravsko.czJan Suchan. Foto: archiv MojeOstravsko.cz

OSTRAVA - Se spoustou nových hráčů vstoupili fotbalisté MFK Vítkovice do nového druholigového ročníku. Nejznámější posilou je záložník Jan Suchan, který má ve třiadvaceti letech na svém kontě už působení v několika prvoligových klubech. Naposledy byl v Karviné, ale přesun do Vítkovic nebere jako krok zpět.

Reklama

Suchan debutoval v první lize už v roce 2014 v mateřské Příbrami. Svými výkony zaujal natolik, že si ho vytáhla Viktoria Plzeň. Uvolnila jej ale znovu do Příbrami na hostování. Po návratu do Plzně v kádru nezůstal a v létě 2017 přišel do Teplic. Po skončení angažmá na severu Čech si vyzkoušel slovenskou první ligu v Senici. V minulé sezoně hostoval z Plzně pro změnu v Karviné, kde se podílel na záchraně týmu v první lize.

„I když jsem toho mnoho neodehrál v základní sestavě, těšilo mě, že jsem byl v mužstvu, které uhájilo nejvyšší soutěž. V Karviné byla dobrá parta. V létě nastaly velké změny a patřil jsem mezi hráče, kteří tam nezůstali,“ svěřil se Suchan novinářům.

Karvinou opouštěl s vědomím, že v první lize i přes nepravidelné starty stihl dohromady na šedesát zápasů. V tomto směru je nejzkušenějším hráčem svého nového klubu Vítkovic. „Chtěl bych být platným pro tým, v němž rovněž nastaly velké hráčské přesuny. Ale to patří i k druholigovému fotbalu. To, že momentálně nejsem v první lize, jaok ústup neberu,“ tvrdí fotbalista, jenž byl v létě krátce i na zkoušce v prvoligové Opavě. Nakonec zakotvil ve Vítkovicích.

Suchan je stále kmenovým hráčem Viktorie Plzeň, takže dění v tamním klubu pochopitelně sleduje. Tedy i fakt, že Viktoria bojuje v předkole Ligy mistrů. Současně Suchan uznává velkou kvalitu plzeňského kádru. „Je tam pořád obrovská konkurence ve všech řadách. Když někdo odejde, vedení klubu dovede sehnat náhradu,“ vnímá realitu.

Vítkovičtí fotbalisté po úvodním druholigovém zápase s Chrudimí hrajíe ve druhém kole v sobotu 27. července na půdě FC Vysočina Jihlava. Bude to pro ostravský celek velká prověrka, protože Jihlavští loni bojovali v baráži o první ligu. A v prvním kole nového ročníku si odvezli bod z Ústí nad Labem.

Dalšími novými hráči Vítkovic jsou kromě Suchana například Stříž, Buchvaldek, Klusák, Martišiak, Kania, Matoušek, Kovařík. Trenér Jiří Balcárek si uvědomuje, že mužstvo čeká hodně práce. „Hra v prvním zápase byla kostrbatá. Je tady přece jen hodně nových tváří a potřebujeme se sehrát. Věřím, že postupně se dostaneme k výkonům, které budou předpokladem k bodovým ziskům,“ uvedl vítkovický trenér po startu druhé ligy.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Hokejové Vítkovice zaznamenaly obrovský řez v hráčském kádru Hokejové Vítkovice zaznamenaly obrovský řez v hráčském kádru
Útočník Svačina přestoupil z Třince do Poruby Útočník Svačina přestoupil z Třince do Poruby
Fotbalisté Baníku chtějí prolomit domácí prokletí Fotbalisté Baníku chtějí prolomit domácí prokletí

Ostravské ulice budou brázdit dvoupatrové autobusy. Od června 2020 na nové lince Ostravské ulice budou brázdit dvoupatrové autobusy. Od června 2020 na nové lince
Papírové jízdenky skončí v ostravské MHD. Lidé raději platí kartou Papírové jízdenky skončí v ostravské MHD. Lidé raději platí kartou
Mladík brutálně kopal do ženy, poté ji ukradl kabelku Mladík brutálně kopal do ženy, poté ji ukradl kabelku


Komentáře