Vývoj jsme trochu předběhli, říká trenér Jan Beňadik o bronzu Poruby v interlize

Bronz v česko-slovenské interlize. Taková je bilance házenkářek DHC Sokol Poruba v prestižní klubové soutěži. Jednu medaili tak ostravský celek už má a o další se pokusí zabojovat v play-off české ligy, která startuje až 1. května. Trenér Poruby Jan Beňadik se podrobně vyjádřil k hodnocení interligové účasti svého týmu. A převládá spokojenost.

Reklama

Jakou hodnotu má pro vás třetí místo v tabulce za mistryněmi ze slovenských Michalovců a druhým Baníkem Most?

Do sezóny jsme vstupovali s cílem dostat se do českého play-off, tedy do čtvrtého místa mezi českými družstvy. Věděli jsme, že se kádr omladil a potřebuje čas, aby prošel vývojem. Zdá se, že jsme progres nějakým způsobem trochu předběhli. Nikdo nečekal, že budeme hrát v interlize o medaile, že budeme takhle konkurenceschopní a že skončíme dva body za vítězem interligy. Kdyby mi to někdo před rokem tvrdil, asi bych si myslel, že zbláznil (úsměv).

Co chybělo, abyste předstihli nejlepší český celek z Mostu?

Odehráli jsme slušně zápas v Mostě, ale při prohře o čtyři góly jsme měli na víc. Zápas nám pomohl, jak řešit některé věci. Když to vezmu celkově, na lepší umístění nám asi scházely dva body. Kdybychom neprohráli ve Veselí nad Moravou, mohlo se to vyvíjet jinak. Pokud se na to dívám s odstupem a reálně, byl to první těžký zápas mladého družstva venku a nikomu nevyšel. Asi to tak mělo přijít, abychom se z toho ponaučili.

Takže nedostatek zkušeností?

Na každý tým přijde během sezóny výkyv a je otázkou, do jaké míry jsou hráčky zkušené, aby to dokázaly zvládnout. Ještě tam nebyla výrazná osobnost a nikdo nebyl vyprofilovaný, že by měl družstvo táhnout, když to zrovna nejde.

Po skončení interligy je reprezentační přestávka až do startu play-off české ligy, které začíná 1. května. Není to pro vás příliš dlouhá pauza?

Ligové soutěže stojí kvůli kvalifikaci juniorek na mistrovství Evropy. V národním týmu jsou i hráčky z české ligy žen. Pak je tam i finále Českého poháru mezi Mostem a Slavií, které se přesunulo na nový termín. Nám to nevadí. Připravujeme se na první zápas play-off. A půjdeme do něj s tím, že ho chceme vyhrát.

V semifinále play-off se střetnou Slavia Praha-Poruba, Most-Olomouc. Vítězové dvojic postoupí do finále.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Poruba

Požár v Porubě, škoda za 80 tisíc Požár v Porubě, škoda za 80 tisíc
Policisté obvinili muže, který na přechodu sejmul seniorku. Kolik mu hrozí?! Policisté obvinili muže, který na přechodu sejmul seniorku. Kolik mu hrozí?!
Hořela střecha domu, škoda za půl milionu! Hořela střecha domu, škoda za půl milionu!

Zloděj z Fortuny byl dopaden. Za vším hrál roli alkohol Zloděj z Fortuny byl dopaden. Za vším hrál roli alkohol
Ostrava: Přepadení pobočky Fortuny Ostrava: Přepadení pobočky Fortuny
Požár bytu v Porubě: mrtvý muž a popálená žena Požár bytu v Porubě: mrtvý muž a popálená žena


Komentáře