Vojtěch Kubista a Daniel Tarczal posílí na jaře fotbalisty Karviné

Karviná - Vedení fotbalového klubu MFK Karviná doplnilo kádr druholigového mužstva o dva kvalitní hráče z prvoligových celků. Na půlroční hostování nově přichází záložník Vojtěch Kubista z FK Baumit Jablonec a už od začátku zimní přípravy působí v Karviné další záložník Daniel Tarczal z FK Příbram.

Reklama

Kubista měl raketový start do vrcholového fotbalu v Jablonci, kde na jaře roku 2013 začal hrát první ligu a byl i v sestavě týmu, který vybojoval triumf v Poháru FAČR. Tehdy Jablonečtí pod vedením trenéra Romana Skuhravého zdolali ve finálovém duelu v Chomutově ambiciózní Mladou Boleslav a zajistili si účast v Evropské lize. Takže Kubista následně sbíral zkušenosti i na mezinárodní scéně. Skóroval i v první lize.

Jenže v létě 2014 přistoupil FK Jablonec po příchodu trenéra Jaroslava Šilhavého k masivnímu posílení týmu a na Kubistu se v sestavě příliš nedostávalo. Nastupoval jen sporadicky. V lednu 2015 se počítalo s jeho hostováním v prvoligové Jihlavě, ale nakonec se z Vysočiny předčasně vrátil do Jablonce.

Zdejší kádr je však natolik silný, že se do něj nevešel, proto odchází na jinou štaci. V Karviné by se Kubista měl stát pilířem mužstva. Může hrát na více postech, platí za typ univerzálního hráče. Herní praxi potřebuje i kvůli tomu, že patří do širšího výběru české reprezentace do 21 let před červnovým mistrovstvím Evropy této kategorie v Česku.

Karvinský kouč Jozef Weber má dobré vazby na jablonecký klub, kde dlouho hrál a poté působil přes pět let jako asistent trenéra. A možná i proto došlo k dohodě ohledně Kubistova hostování právě v Karviné.

Daniel Tarczal působil řadu sezón v Příbrami, kde se vypracoval v oporu mužstva. Do první ligy naskočil už v roce 2004. Celkem má na svém kontě na 150 startů v nejvyšší soutěži, vstřelil pět gólů. Hostování Karviné je pro něj příležitostí dokázat, že má na to, aby se v budoucnu vrátil do elitní soutěže.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Karvinsko

Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce
Požár v OKD v Orlové. Škoda za 1,5 milionu! Požár v OKD v Orlové. Škoda za 1,5 milionu!
Mladý muž si chtěl zabruslit, srazilo ho auto Mladý muž si chtěl zabruslit, srazilo ho auto

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě
Neštěstí: Úmrtí polského horníka Neštěstí: Úmrtí polského horníka
Moravskoslezská ČSSD má nového lídra Moravskoslezská ČSSD má nového lídra


Komentáře