Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo

OSTRAVA - Udělat krok dopředu oproti minulé sezóně chtějí hokejisté Vítkovic v nadcházejícím ročníku extraligy. Konkrétně hodlají vylepšit deváté místo v tabulce. Pomoci by jim k tomu měly i nové posily.

Reklama

Do Vítkovic přišli obránce Peter Trška z Komety Brno a útočníci Jakub Lev z Plzně, Rastislav Dej z Hradce Králové a navrátilec ze zámoří Šimon Stránský, který strávil tři roky v juniorské WHL v celku Prince Albert Raiders.

„To, co se nám dařilo v přípravě, bychom rádi přenesli do extraligy. Lev a Dej přišli proto, aby se pokusili navázat na svoje ofenzivní přednosti, které oba hráči prokazovali ve svých bývalých klubech,“ nastínil záměry generální manažer a trenér Jakub Petr před novináři na předsezónní tiskovce.

„Pokud chceme být úspěšní, musíme dostat pod sebe některé z top týmů. Loni jsme s nimi měli bilanci velmi dobrou. Největší problém nám ale pravidelně dělali soupeři, kteří byli kolem nás a se kterými jsme bojovali o šestku. S těmi jsme ztráceli. Teď už je ale musíme porážet," zamyslel se kouč.

Petr si přeje, aby měl k dispozici kompletní kádr zdravých hráčů. „Momentálně není zcela fit pouze Ivan Baranka. Ale už chodí na led. Je dobře, že nejde o nic vážného. Věříme, že start extraligy stihne. Jinak větší zdravotní problémy se nám celou přípravu vyhýbaly," dodal trenér.

Z Vítkovic odešli obránce Lukáš Kovář (Frýdek-Místek) a útočníci Stanislav Balán (Karlovy Vary), Erik Němec (Znojmo), Yan Stastny (Lustenau) a Michael Vandas (Poprad).

Vítkovický klub hlásí i novinky, které budou zajímat fanoušky. Domácí utkání budou od nové sezony začínat během týdne v 17:30, o víkendech a svátcích v 16:00. Výjimka může být u televizních zápasů.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Vítkovice

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela
Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj? Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj?
Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo! Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo!

Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku
Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra
Kritici Colours of Ostrava: Festival se stal megalomanskou akcí, financování nelze přehlížet Kritici Colours of Ostrava: Festival se stal megalomanskou akcí, financování nelze přehlížet


Komentáře