Vítkovický obránce Jan Výtisk: Turné ve Švýcarsku ukáže, na čem musíme pracovat

Jan Výtisk. Foto: archiv MojeOstravsko.czJan Výtisk. Foto: archiv MojeOstravsko.cz

OSTRAVA - Odchody deseti hráčů včetně reprezentačního brankáře Patrika Bartošáka, bronzového medailisty ze ZOH 2006 a dosavadního kapitána týmu Rostislava Olesze. Ale naopak také doplnění kádru o mladší hráče, taková je aktuální situace v kádru hokejistů HC Vítkovice Ridera na začátku přípravy na ledě.

Reklama

Nejzkušenějším borcem tak zůstává nezdolný obránce Jan Výtisk, který se chystá na další extraligovou sezonu v ostravském celku.

Vítkovičtí hokejisté po čtrnáctidenní tréninkovém bloku v domácích podmínkách odstartují sérii přípravných zápasů ve Švýcarsku.

„Máme to tak nastavené, že narazíme na kvalitní soupeře. Právě švýcarské turné nás jistě hodně prověří a ukáže, na čem musíme dál pracovat. Je možná lepší mít těžké protivníky, než třeba hrát třináct zápasů a z toho šest volnějších. Od počátku srpna zbývá do začátku extraligy prakticky měsíc a půl a snad bude čas vypilovat souhru,“ uvažoval Výtisk ve videorozhovoru na klubovém webu.

Protřelý bek vnímá zásadní obměnu kádru. „Zažil jsem ji ale v jiných klubech i vícekrát. Každá taková proměna je hlavně o tom, jak si nově se tvořící mužstvo sedne. Když se dá všechno do kupy, tým může fungovat,“ mínil Výtisk.

Obavy nepociťuje

Přehnané obavy před sezonou nepociťuje. „Přišli mladí, kteří už mají něco za sebou. Toho se nebojím. Tihle kluci jistě vítají, že mohou chytit šanci za pačesy a nepustit ji. Třeba i s výhledem dostat se do NHL nebo KHL. V tomto ohledu mají motivaci a celý tým může jít do extraligy s předpokladem, že by to mohlo klapat,“ přibližuje obránce vítkovickou kabinu.

Klíčová otázka - brankáři. Místo Patrika Bartošáka přišel Miroslav Svoboda, zůstal Daniel Dolejš. „Brankářskou dvojici máme super jako předtím. Oba současní gólmani spolu dobře vycházejí a bude záležet, kdo bude mít aktuálně lepší formu. Od toho je příprava, která vytvoří zdravou konkurenci pro oba,“ říká o brankářském postu.

Lakatoše zná z Liberce

Při rozhovoru s novináři padlo i téma, co soudí Výtisk o příchodu útočníka Dominika Lakatoše z Liberce.

Všeobecně se ví, že jsme byli spolu v kádru Bílých Tygrů při zisku mistrovského titulu v roce 2016. Já byl libereckým kapitánem, Dominik ještě mladý, ale seděl vedle mě. Třikrát hrál za poslední čtyři roky s Libercem ve finále extraligy, takže i ve svých dvaadvaceti letech má hodně zkušeností. Ze všech mladých, co přišli určitě nejvíc,“ glosoval Výtisk příchod hráče, který kromě Liberce si zahrál v loňské sezoně krátce i za Zlín, aby se pak vrátil pod Ještěd. A v létě zamířil do hokejových Vítkovic.

O ambicích je předčasné hovořit. „Každý jde do sezony s tím, že chce hrát o nejvyšší příčky. Ale je třeba se také držet při zemi. Uvidíme, jak ligu rozjedeme. Na místě nejsou řeči ve smyslu, že postoupíme do play off apod. Už tolikrát se hokejisté spálili, proto jen zůstanu u známého faktu, že extraliga začíná v polovině září a počkáme, jak to půjde dál,“ dodal vítkovický bojovník.

SOUVISEJÍCÍ: Další odchod z Vítkovic. Rostislav Olesz opouští hokejovou Ostravu

Brankář Patrik Bartošák z Vítkovic míří do Třince

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Hokejové Vítkovice zaznamenaly obrovský řez v hráčském kádru Hokejové Vítkovice zaznamenaly obrovský řez v hráčském kádru
Útočník Svačina přestoupil z Třince do Poruby Útočník Svačina přestoupil z Třince do Poruby
Fotbalisté Baníku chtějí prolomit domácí prokletí Fotbalisté Baníku chtějí prolomit domácí prokletí

Ostravské ulice budou brázdit dvoupatrové autobusy. Od června 2020 na nové lince Ostravské ulice budou brázdit dvoupatrové autobusy. Od června 2020 na nové lince
Papírové jízdenky skončí v ostravské MHD. Lidé raději platí kartou Papírové jízdenky skončí v ostravské MHD. Lidé raději platí kartou
Mladík brutálně kopal do ženy, poté ji ukradl kabelku Mladík brutálně kopal do ženy, poté ji ukradl kabelku


Komentáře