Vítkovice pustily Malce a Šenkeříka, ale získaly Dlapu z Brna

Vítkovice - Průběh letošní hokejové sezóny se z pohledu HC Vítkovice Steel vyznačuje častými změnami v hráčském kádru. A to především v obranných řadách.

Reklama

Nedávno do ostravského extraligového klubu přišel Marek Hrbas z pražské Sparty a Tomáš Kudělka se vrátil z Finska. A další pohyb nastává v polovině ledna. Z Vítkovic odešli dva obránci a uvolněný post obsadil jiný hráč z extraligy.

Cestovatelem je slovenský obránce Tomáš Malec. Loňskou sezónu strávil v extraligovém Chomutově, odkud se v létě 2014 vrátil do Komety Brno. Ta jej zanedlouho poskytla na hostování do Vítkovic, kde se Malec prosazoval svou zkušeností.

„Jenže Brno si nyní vyžádalo Malce zpět, což jsme museli akceptovat. Škoda, že nemůže dál pokračovat, byl platným hráčem. Ale naplnila se dohoda, že místo něj přijde někdo další z Komety. A tak jsme uvítali v našem týmu obránce Ondřeje Dlapu,“ vysvětlil Petr Husička, generální manažer vítkovického hokeje na klubovém webu.

Ondřej Dlapa se uplatnil v brněnském dresu natolik, že je o něj v extralize zájem. Má předpoklady stát se pevnou součástí vítkovické sestavy. V ní už nebude figurovat další bek Petr Šenkeřík, který byl uvolněn na hostování do pražské Slavie. V klubu už v minulosti působil, a tudíž míří do známého prostředí. Zatímco ve Vítkovicích bojoval s týmem o play-off, ve Slavii ho čeká složitější situace. Pražský celek je v tabulce poslední s velkou ztrátou a hrozí mu baráž o udržení.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Vítkovice

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela
Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj? Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj?
Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo! Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo!

Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku
Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra
Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo


Komentáře