Vítkovice a Třinec narazí na soupeře z Finska a Švédska

Ostrava, Třinec - Nesmírně atraktivní program budou mít hokejisté HC Vítkovice a HC Oceláři Třinec od startu extraligy 11. září 2015 až do první poloviny října. Kromě bojů o ligové body je čekají i prestižní duely v Lize mistrů. Konkrétně půjde o první kolo play-off, kam oba zmíněné celky postoupily díky úspěšnému umístění v základních skupinách.

Reklama

Vítkovičtí narazí formou dvojzápasu na finský klub Tappara Tampere, Třinečtí pak na švédský HV 71 Jonköping. Bude to tedy přitažlivá konfrontace se zástupci hokeje ze Skandinávie.

Tappara Tampere je historicky nejúspěšnějším celkem finské ligy. Klub má bohatou tradici a vysoké renomé. „Dokonce můžeme tento tým považovat za jednoho z favoritů celého ročníku Ligy mistrů. Soutěž je sice teprve na začátku play-off, ale dá se předpokládat, že výkonnost skandinávských účastníků bude mít vzestupnou tendenci,“ v tomto duchu uvažoval jeden z vítkovických trenérů Jakub Petr na klubovém webu.

Pro Vítkovice budou duely s předním evropským týmem dokonalou prověrkou. A zároveň i svátkem pro hokejové příznivce. Totéž se dá říci i o Třinci, jenž chce potvrdit, že silný kádr má na to, aby obstál souběžně ve dvou soutěžích - v extralize a Lize mistrů.

„Na zápasy se připravíme, jak jen to nejlépe půjde. Očekáváme tvrdý, ale korektní hokej,“ uvedl třinecký trenér Jiří Kalous. Současně je i jedním z asistentů trenéra reprezentace Vladimíra Vůjtka, takže si může udělat obrázek i o aktuální kvalitě švédské ligy.

Termíny všech zápasů prvního kola play-off jsou 22. září a 6. října. Kromě Vítkovic a Třince startují v této fázi Ligy mistrů z českých týmů ještě Bílí Tygři Liberec, HC Verva Litvínov a Sparta Praha.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Vítkovice

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela
Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj? Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj?
Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo! Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo!

Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku
Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra
Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo


Komentáře