V Karviné jsem nadmíru spokojený, říká Jan Hošek po postupu do první ligy

KARVINÁ - Vstřelil postupový gól. Takovým hvězdným způsobem se zapsal fotbalový stoper Jan Hošek do kroniky MFK Karviná. Jeho branka v zápase s Pardubicemi nastartovala tým k vítězství, takže po utkání se Karvinští mohli radovat z toho, že po skončení druhé ligy obsadí nejhůř druhé místo v tabulce, znamenající konečný úspěch. „Postup byl naším cílem,“ potvrdil Jan Hošek splněné ambice.

Reklama

Ještě na podzim jste patřil do kádru prvoligového týmu FK Teplice. A nyní jste přispěl k triumfu Karviné ve druhé lize. Jaké z toho máte pocity?

Pravdou je, že koncem zimy jsem přišel z Teplic do Karviné na hostování. A poznal jsem, že je to příchod do týmu, který chce hrát o postup. Dařilo se nám a jsem spokojený.

Čekali jste, že budete mít postupovou jistotu už týden před koncem sezóny?

Čekali, nečekali - takové úvahy jsme neřešili. Šli jsme zápas od zápasu a takhle se to vyvrbilo. Už výhrou v Ústí nad Labem jsme udělali rázný krok, a pak jsme to potvrdili. Řekli jsme si, že chceme postup dotáhnout do konce bez ohledu na vývoj soutěže.

Kuriozitou je, že v nedalekém Frýdku-Místku působí váš bratr, útočník Petr Hošek. Ten přišel do Frýdku na hostování také v zimě, ale z Ústí nad Labem.

To je další plus mého i jeho angažmá. Jsme denně v kontaktu a zahráli jsme si ve druhé lize i proti sobě.

Jaká může být vaše fotbalová budoucnost?

V Teplicích mi 30. června 2016 končí smlouva, do té doby jsem vázaný hostováním v Karviné. Jak jsem říkal, prioritou byl postup s Karvinou a teprve po sezóně budu volným hráčem a zvažovat, co dál.

Prošel jste v poslední době dvěma soutěžemi. Dají se srovnat?

Některé zápasy druhé ligy se svojí kvalitou a hodnotou mohou porovnávat s první ligou. Soustředil jsem se na náš tým a je v něm dost hráčů, kteří si první ligu okusili v jiných ligových klubech. Mají v ní něco odehráno a bylo to znát.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Karvinsko

Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce
Požár v OKD v Orlové. Škoda za 1,5 milionu! Požár v OKD v Orlové. Škoda za 1,5 milionu!
Mladý muž si chtěl zabruslit, srazilo ho auto Mladý muž si chtěl zabruslit, srazilo ho auto

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě
Neštěstí: Úmrtí polského horníka Neštěstí: Úmrtí polského horníka
Moravskoslezská ČSSD má nového lídra Moravskoslezská ČSSD má nového lídra


Komentáře