V boji o medaili touží Poruba zdolat favorizovaný Most

Poruba - Zklamání z vyřazení z evropského poháru je snad zapomenuto, házenkářky Sokola Poruba mají před sebou další výzvy. A těmi jsou pokračování česko-slovenské interligy i blížící se finále Českého poháru. Prvním hitem jarní části sezóny bude v sobotu 30. ledna 2016 ligové utkání s Baníkem Most.

Reklama

Házenkářky Poruby se drží v první čtveřici tabulky interligové soutěže. Pokud si chtějí uchovat naději na medaili, musí bodovat právě proti Mostu, který je třetí za Michalovcemi a pražskou Slavií.

„Moc špičkových týmů do Ostravy nejezdí, takže Most patří k těm nejtěžším a nejkvalitnějším. Na zápas se těšíme, protože se potkají loňští finalisté české ligy. Při vší úctě k týmům ze středu či dolní poloviny tabulky jsou pro nás měřítkem právě souboje s elitními celky, mezi něž Most náleží,“ uvědomil si slovenský trenér Poruby Jan Beňadik na klubovém webu důležitost utkání.

Zatímco zmíněný porubský kouč pracuje v Ostravě už několikátou sezónu, rivalský klub ze severu Čech často mění trenéry. Po Dušanu Polozovi Baník Most vedl slovenský lodivod Luboš Hudák, a to i v zářijovém zápase v mostecké hale. Tentokrát přijede s Mostem do Ostravy další slovenský trenér Peter Dávid.

„Po působení v mužské házené v Německu si zvykám i na interligu žen. Potvrzuji, že Michalovce, Slavia a Poruba tvoří společně s námi špičku. Na ní doráží i slovenské Partizánské. Mezi těmito celky se rozhodne, tudíž náš zápas na půdě Poruby bude také klíčový,“ uvedl Peter Dávid pro mojeostravsko před cestou na sever Moravy. Bude to pro něj první konfrontace s Porubou při jeho dosud krátkém angažmá v Mostě. Oba celky se střetnou i v březnu ve finále Českého poháru. „Jdeme postupnými kroky. Zajímá nás jen nejbližší zápas, na pohárový duel ještě nemyslím,“ tvrdil Dávid.

Diváci v ostravské hale a házenkářští odborníci si jistě všimnou i nové tváře na střídačce Baníku Most. Asistentem Dávida se stal bývalý reprezentant Petr Házl. „V interlize žen mě čeká teprve druhý zápas na lavičce, jsem na něj zvědavý. V Ostravě čekám kvalitní házenou,“ nechal se slyšet Házl.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Poruba

Požár v Porubě, škoda za 80 tisíc Požár v Porubě, škoda za 80 tisíc
Policisté obvinili muže, který na přechodu sejmul seniorku. Kolik mu hrozí?! Policisté obvinili muže, který na přechodu sejmul seniorku. Kolik mu hrozí?!
Hořela střecha domu, škoda za půl milionu! Hořela střecha domu, škoda za půl milionu!

Zloděj z Fortuny byl dopaden. Za vším hrál roli alkohol Zloděj z Fortuny byl dopaden. Za vším hrál roli alkohol
Ostrava: Přepadení pobočky Fortuny Ostrava: Přepadení pobočky Fortuny
Požár bytu v Porubě: mrtvý muž a popálená žena Požár bytu v Porubě: mrtvý muž a popálená žena


Komentáře