V Baníku jsem moc spokojen, přesvědčuje stoper Lukáš Vraštil

Jablonec/Ostrava - Výrazným způsobem se zapsal fotbalový stoper Lukáš Vraštil do statistik jarní části fotbalové ligy. Zaznamenal totiž gól, který přinesl Baníku Ostrava první bodový zisk na hřišti soupeřů v tomto prvoligovém ročníku. A to překvapivě za remízu 1:1 v Jablonci, který až dosud prokazoval na jaře stabilní formu. „Jsem za to moc šťastný,“ líčil Vraštil.

Reklama

Váš příchod do ostravského Baníku se zrodil až v průběhu jarní sezóny. Jak jste to přijal?

Na podzim jsem hrál za Mladou Boleslav a v únoru jsem trénoval v druholigovém Ústí nad Labem. Sehrál jsem za něj i přípravný zápas. Ale najednou jsem se ocitl v Ostravě. Byl to fofr. Nečekal jsem to. Byl jsem připraven na působení v Ústí, kterému dál fandím. Ale Boleslav se dohodla na mém hostování v Baníku Ostrava.

Nastupujete na klíčovém postu stopera. Už jste si v novém angažmá zvykl?

Vážně jsem rád, že jsem se dostal do Baníku. Jsem tady moc spokojen. Děkuji klubu za šanci v první lize a nevím, co k tomu víc říci.

Takže prozraďte, jak se vám zamlouvá remíza z Jablonce?

Vím, že Baník poprvé v sezóně bodoval venku. A celkově dokonce skoro po roce, proto je bod velkým úspěchem. Měli jsme štěstí, že jablonecký Tecl neproměnil penaltu. Ale fakt je takový, že jsme urvali remízu na hřišti ambiciózního soupeře, který chce patřit do ligové špičky. Vždyť Jablonec má výbornou středovou řadu i s hráči, kteří byli nebo jsou v reprezentaci.

Baník přesto zůstává na posledním místě prvoligové tabulky. S čím jdete do zbytku jara?

Chtěli jsme vyhrávat hlavně doma, což se nám podařilo proti Zlínu. A teď máme bod z venku. Je to nesmírně důležité pro psychiku, že jsme dokázali zlomit černou sérii. Po Jablonci jsme odhodlaní udělat maximum, abychom příště vyhráli nad Teplicemi.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných
Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!


Komentáře