Útočník Vladimír Svačina přestoupil z Vítkovic do Třince

Ostrava, Třinec - Pohyb v hráčských kádrech extraligových hokejových celků HC Vítkovice Steel a HC Oceláři Třinec nabírá na intenzitě. Nejčerstvější novinkou je přestup útočníka Vladimíra Svačiny právě mezi těmito kluby.

Reklama

Co se týče Vítkovic, jde o další velkou ztrátu z pohledu ofenzivy mužstva. Už v květnu vešlo ve známost, že nejlepší útočník týmu Ondřej Roman přestupuje do ruského Jekatěrinburgu v KHL. Právě se Svačinou tvořili ve vítkovickém dresu údernou dvojici, která patřila k nejsehranějším a nejproduktivnějším tandemům v české extralize. Oběma ale skončily smlouvy a rozhodli se pro jiné nabídky.

Vladimír Svačina stejně jako Ondřej Roman má za sebou i reprezentační starty v českém národním týmu. A pokusí se udržet si či ještě vylepšit svoji individuální výkonnost v barvách Třince, kde podle sdělení tamního klubu podepsal Svačina víceletou smlouvu. V Třinci najde velmi silný kádr, který v minulé sezóně skončil na druhém místě v extralize za mistrovským Litvínovem.

Oceláři Třinec se netají tím, že budou chtít v příští sezóně zaútočit na mistrovský titul. Svačinův příchod do útoku by měl tedy vyvážit případné odchody Jakuba Klepiše a Štefana Ružičky, kteří zřejmě nebudou v týmu pokračovat. Jistý už je odchod obránce Vladimíra Rotha do ruského Novosibirsku v KHL.

Vítkovice i Třinec startují od 21. srpna 2015 v základních skupinách hokejové Ligy mistrů, takže ještě před začátkem extraligové sezóny odehrají několik zajímavých zápasů se zahraničními soupeři.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Třinecko

Ve Vendryni hořela roubenka, škoda za tři miliony Ve Vendryni hořela roubenka, škoda za tři miliony
Motorkář se střetl s jelenem. Skončil v nemocnici Motorkář se střetl s jelenem. Skončil v nemocnici
Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let! Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

Zraněný chlapec, který bojoval o život po hromadné nehodě, nakonec zemřel Zraněný chlapec, který bojoval o život po hromadné nehodě, nakonec zemřel
Kamion sroloval kolonu aut. Desetiletý chlapec po srážce bojuje o život Kamion sroloval kolonu aut. Desetiletý chlapec po srážce bojuje o život
Extraligu si moc užívám, říká třinecký útočník Milan Mikulík Extraligu si moc užívám, říká třinecký útočník Milan Mikulík


Komentáře