Útočník Marek Hovorka odešel z Vítkovic do Košic

VÍTKOVICE - Kádr vítkovických hokejistů nabývá konkrétní obrysy a z pohybu na soupisce vyplývá, že tým dozná před další extraligovou sezónou nevídaný počet změn. Už dříve byly oznámeny odchody řady hráčů a od 1. června 2016 je jasné, že v ostravském klubu nezůstane ani slovenský útočník Marek Hovorka.

Reklama

Třebaže generální manažer a hlavní trenér Vítkovic Jakub Petr uvažoval i o možnosti, že Hovorka bude v mužstvu pokračovat, byť s ním nezahájil společnou letní přípravu, situace se vyvinula v hráčův odchod. Slovenský extraligový klub HC Košice oficiálně uvedl, že získal Marka Hovorku z Vítkovic.

Znamená to další přesun hokejisty, který dlouho nastupoval v českých soutěžích. V sezóně 2007/2008 hrál extraligu za Slovan Ústí nad Labem a pak působil například i v Mladé Boleslavi, Kladně, pražské Spartě, Karlových Varech, Chomutově a Vítkovicích.

Chomutovu pomohl k postupu do extraligy, v níž za tamní Piráty odehrál polovinu sezóny 2015/2016 a zamířil do Vítkovic. Našel si svoje místo v základním kádru, ovšem v červnu 2016 se rozhodl pro ukončení vítkovického angažmá.

Hovorka se v Košicích setká i s dalšími hokejisty, kteří tam nyní přicházejí z české extraligy, např. obránce Jiří Vašíček z Hradce Králové, útočník Radim Hruška z Mladé Boleslavi. A trenérem je Rostislav Čada, který v části sezóny 2014/2015 vedl Bílé Tygry Liberec.

Zajímavostí je, že Hovorka nepřijde o start v Lize mistrů. Mohl by si ji okusit v barvách Vítkovic, které jsou jejím účastníkem, ale zahraje si ji v košickém dresu. Slovenský celek bude rovněž mezi skupinou evropských týmů, které absolvují na podzim 2016 mezinárodní klubovou konfrontaci.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Vítkovice

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela
Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj? Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj?
Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo! Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo!

Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku
Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra
Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo


Komentáře