Trenér Zdeněk Šmejkal byl odvolán od volejbalistů VK Ostrava

Ostrava - Extraligový volejbalový tým mužů VK Ostrava neprožívá zrovna klidné období. Hodně vášní na různých stranách vzbudila i nejasná situace kolem obsazení trenérského postu u áčka, účastníka nejvyšší soutěže. Vedení klubu posléze uvedlo v oficiálním vyjádření, že došlo k zásadní změně. Dosavadní kouč Zdeněk Šmejkal byl odvolán a tým nově vede Marek Tomáš, někdejší hráč řady celků.

Reklama

Zdeněk Šmejkal byl nejprve v rozehrané soutěži poslán na dovolenou a po několika dnech mu vedení klubu ukončilo smlouvu. Důvodem jsou neuspokojivé výsledky v české extralize v poslední době. Zkušený kouč, který vedl i českou reprezentaci na mistrovství Evropy 2015, má ve své sbírce z ostravského klubového angažmá mistrovský titul v extralize z roku 2013. Ostrava pod jeho taktovkou startovala v Lize mistrů a vyhrála i dvakrát Český pohár. A to i v minulé sezóně, kdy ve finále zdolala Duklu Liberec.

„Odvolán jsem byl poprvé. Mrzí mě to, ale život jde dál,“ uvedl Šmejkal v regionálních médiích.

Na novou pozici na lavičce ostravského celku si zvyká Marek Tomáš, který postrádá větší trenérské zkušenosti, ale má za sebou bohatou hráčskou kariéru. Začínal v Liberci, kde působil v tamní Dukle. Po sedmi sezónách odešel do Vítkovic, hrál i ve Zlíně a v zahraničí. „Ještě v osmatřiceti letech jsem nastupoval za švýcarský Näfels v evropských pohárech proti špičkovým soupeřům,“ konstatoval Marek Tomáš na ostravském klubovém webu. Jelikož mu chybí potřebná trenérská kvalifikace, dostal pro nynější práci tříměsíční výjimku.

Marek Tomáš je synem bývalého vynikajícího československého reprezentanta Jaroslava Tomáše, který se po skončení aktivní dráhy (mj. Ostrava, tituly s Duklou Liberec, Itálie) rovněž věnoval trenérské činnosti na nejvyšší úrovni. Byl asistentem trenéra u reprezentace, působil v liberecké Dukle, VK Aero Odolena Voda a v klubech Vítkovice, Danzas Ostrava, DHL Ostrava. V roce 2006 přivedl ostravské družstvo k mistrovskému titulu v extralize.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných
Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!


Komentáře