Trenér VK Ostrava Zdeněk Šmejkal: Máme nový tým a věřím, že budeme úspěšní

ÚSTÍ N.L./OSTRAVA - Volejbalisté Ostravy úspěšně vstoupili do nového ročníku UNIQA extraligy. Po výhře nad Příbrami zvítězili 3:1 na sety i v Ústí nad Labem. Pro MojeOstravsko.cz hodnotil vyhlídky volejbalistů Ostravy trenér Zdeněk Šmejkal.

Reklama

Po dvou odehraných zápasech UNIQA extraligy máte na kontě pět bodů a dvě výhry nad Příbramí a Ústím nad Labem. Jste s úspěšným vstupem do sezóny překvapen?

Určitě je příjemné vstoupit do sezóny dvěma výhrami. A vítězství v Ústí nad Labem za tři body je velmi cenné. Věděli jsme, že Ústí posílilo a že se bude chtít před svými fanoušky ukázat. Ale vyhráli jsme 3:1 na sety a trochu měli i štěstí. Utkání spíše směřovalo k pátému setu. Ale zase naopak proti Příbrami jsme měli na jasnější výhru a bod ztratili. Musíme ale pracovat dál, protože štěstí přeje připraveným.

Jak hodnotíte fakt, že nepatříte mezi favority soutěže?

Kádr jsme sestavovali s hráči, kteří chtějí tvrdě pracovat a podrobit se drilu na trénincích. Nevybírali jsme tým podle slavných jmen. A věřím, že to bude fungovat. Obměnili jsme kádr a ještě to k úplnému vypilování chce trpělivost.

Jak byste charakterizoval svůj tým?

Máme mladý, dravý a bojovný tým. Zkušenosti nahrazujeme dravostí a zatím to funguje.

Proč jste sáhli k tolika změnám v týmu?

Vrátil jsem se po angažmá v Rakousku. Vybral jsem si nové hráče, tým se hodně změnil. Ale tohle jsem chtěl a vybral si kádr podle svého.

Jaké budete mít ambice v sezóně?

Chceme se dostat do play-off a být do osmého místa. Po dvou letech bez vyřazovacích bojů už chceme do play-off. Tým na to určitě má. Po minulé sezóně nám zůstali v kádru tři hráči, tým se obměnil. Musíme se na soutěž dívat s pokorou.

Jak vidíte kvalitu české nejvyšší soutěže?

Soutěž je určitě kvalitnější, než dříve. Je tu hodně cizinců. Pokaždé nejsou zahraniční hráči lepší, než naši domácí volejbalisté. Ale českých hráčů není mnoho, a proto se musí týmy doplňovat cizinci.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných
Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!


Komentáře