Trenér Václavík: Chci navázat na svého předchůdce

Ostrava – Ve dvaatřiceti letech se Jan Václavík chystá na svou premiérovou sezónu v roli hlavního trenéra ve volejbalové extralize. Na uvolněný post se posunul z předchozí pozice asistenta u týmu volejbalistů VK Ostrava místo Zdeňka Šmejkala. „I přes své mládí nemám přehnané obavy z náročné funkce a jsem rád, že jsem dostal takovou důvěru. Výhodou je, že mohu plynule navázat na svého předchůdce, “ říká Jan Václavík.

Reklama

Jak dlouho se věnujete sportovní činnosti?

Tím, že jsem z volejbalové rodiny, tak jsem začal hrát ještě jako malý chlapec. Byl to však asi až čtvrtý sport, ke kterému jsem naplno přičichl. Nejprve jsem to zkoušel s tenisem, fotbalem i hokejem. U posledního zmíněného sportu si rodiče mysleli, že je to jen lehké zamilování, tak jsem dostal pouze hokejku a šusťákovku a mě to bez výzbroje po dvou týdnech přešlo.

Co je nového v extraligovém kádru VK Ostrava?

Rozloučili jsme se s Petrem Šulistou na jeho přání. Ale já především lituji Ondru Lacha, který byl donucen odejít ze zdravotních důvodů. Bylo hezké, že mě to oznámil dopředu, tímto si zachováme dobrý kontakt. Sportovci přicházejí a odcházejí, tak to je a já nelamentuji. V srpnu a září hrajeme několikrát v Polsku. Pak následuje Ostrava Cup a Zlín Cup a také navštívíme trenéra Šmejkala v Rakousku, kde se uskuteční přátelské utkání.

Jak přistupujete k výběru hráčů? Dostáváte nějaká doporučení?

Nejdříve je pozveme, pak testujeme několik dní ve volejbalovém kempu a také komunikujeme s agenty. Čas věnujeme i zápasům na videu a hodně sledujeme statistiky. Jako začínající trenér si poslechnu rady známých nebo ostatních hráčů. Nejprve jsem si myslel, že vše půjde přes agenty, protože nové posily nabízí a píší o nich. Problémem je, že k nám nedojdou hráči, kteří nejsou rozeslání do jiných klubů, takže do Ostravy dorazí už profiltrovaní a za málo peněz hodně muziky není rozumné.

Jakým způsobem představujete veřejnosti nové volejbalisty? Máte dobré zkušenosti se zahraničními hráči?

Po domluvě a podpisu smlouvy je ukážeme na našich stránkách a facebooku. Velkou práci udělají novináři, kteří o nich napíší a konečně je každý uvidí na hřišti a udělá si svůj vlastní názor. V Ostravě je zvykem, že zahraniční volejbalisti patří k lidem, kteří skupinu vedou a stávají se tak jejich pilířem. Koupit cizince pouze do počtu nemá žádnou hodnotu.

Čeho chcete dosáhnout v nadcházejícím sportovním období?

Bohužel nemám křišťálovou kouli a nejsem schopný v tuto chvíli odhadnout naše úspěchy nebo neúspěchy v sezóně. Myslím si, že to bude náročnější, protože jsme přijali více kvalitních a ambiciózních hráčů do české extraligy. Našim cílem je slušné umístění v play-off, můžeme získat medaili, a i kdybychom nepostoupili, tak si řekneme, že jsme odvedli dobrou práci.

AUTOR: Lada Kutějová

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných
Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!


Komentáře