Třeba si zahraji první ligu za rok, říká záložník Zavadil o působení v Opavě

OPAVA - V průběhu nynější fotbalové sezóny oslaví záložník Pavel Zavadil čtyřicáté narozeniny. Konkrétně to bude na konci dubna 2018. Tedy v době finiše druhé ligy, v níž patří SFC Opava k největším favoritům. A právě Pavel Zavadil přišel do klubu v létě 2017, aby pomohl týmu k postupu do nejvyšší soutěže.

Reklama

Není vám líto, že si v současné době nezahrajete v první lize proti Slavii, Spartě, Plzni? Ještě na jaře jste byl přitom klíčovou postavou prvoligové Zbrojovky Brno!

Přestup do druholigové Opavy, to bylo moje rozhodnutí. Dobře jsem si to promyslel. A na prahu čtyřicítky stále věřím, že první ligu okusím zase za rok. Teď je třeba bojovat za Opavu a dokázat splnit cíl, abychom postoupili.

Ještě k první lize. Jak vnímáte nákupy drahých posil, které přicházejí do Sparty a do Slavie?

Něco takového jsem nezažil. Řekl bych, že je to něco neuvěřitelného, co tady nikdy nebylo. Kam se situace posunula, je úplně jiná liga a jiné přestupy než dosud. Oživení může jen pomoci zvýšit kvalitu ligy.

Přece jen - nechybí vám prvoligová atmosféra?

V Opavě chodí na druhou ligu taky hodně lidí. A když budeme hrát na špici a předvádět dobrý fotbal, fanoušci přijdou ve velkém počtu. Ale je nutné především dál pracovat.

V hierarchii klubů z Moravskoslezského kraje jste vzhledem ke startu Baníku Ostrava a MFK Karviná v první lize svou účastí ve druhé lize prakticky třetím nejlepším týmem regionu v současnosti. Jak to berete?

Baník je samozřejmě značka, kterou každý respektuje. Ale myslím, že i Opava má velký zvuk. Kluci to dokázali minulou sezónu. Těsně jim unikl postup do první ligy i triumf v Českém poháru. Záleží jen na nás, jak budeme hrát v nynější sezóně.

Může být loňská sezóna v podání Opavy impulsem?

Kluci měli na dosah obrovský úspěch, zklamání už dostali z hlavy pryč. Přepnuli jsme na druhou ligu a soustředíme se na to, aby to dopadlo lépe než před rokem. Takový je fotbal. Získané zkušenosti mohou mužstvo posílit, protože tým má za sebou těžké zápasy, které předtím hráči nezažili.

Rozjezd do druholigového ročníku vyšel na jedničku.

Náročnější utkání teprve přijdou. Soustředíme se na sebe a na naši hru, nemůžeme se dívat jen na soupeře. Je tady Hradec Králové, dosud trochu nečitelná Příbram. České Budějovice taky pracují na doplnění kádru. A může vyskočit i někdo další.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Opavsko

Srážka motorkáře s autem na Opavsku, jeden mrtvý Srážka motorkáře s autem na Opavsku, jeden mrtvý
Senior narazil do stromu a zemřel. Havaroval i mladík v Opavě Senior narazil do stromu a zemřel. Havaroval i mladík v Opavě
Chceme zůstat v popředí tabulky, avizuje opavský Miroslav Kvapil Chceme zůstat v popředí tabulky, avizuje opavský Miroslav Kvapil

První liga je lákadlem, netají opavský záložník Mozol ambice První liga je lákadlem, netají opavský záložník Mozol ambice
Získal titul s Baníkem Ostrava a nyní chce asistent Dvorník pomoci Opavě k postupu Získal titul s Baníkem Ostrava a nyní chce asistent Dvorník pomoci Opavě k postupu
Opavský Nemanja Kuzmanovič: Za formu jsme rádi, chceme postoupit do první ligy Opavský Nemanja Kuzmanovič: Za formu jsme rádi, chceme postoupit do první ligy


Komentáře