Těším se do Francie, říká Helena Ryšánková po odchodu z Poruby

Helena Ryšánková. Foto: archiv MojeOstravsko.czHelena Ryšánková. Foto: archiv MojeOstravsko.cz

PORUBA - Už je to oficiální. Házenkářka Helena Ryšánková odchází ze Sokola Poruby do Francie. Česká reprezentantka tak opouští ostravský celek po jediném roce působení. A to po sezóně, v níž Poruba získala bronzovou medaili v české lize. „Chtěly jsme s týmem do finále, což nevyšlo,“ vrátila se ještě Ryšánková k minulé sezóně.

Reklama

Jak hodnotíte uplynulou sezónu z pohledu Sokola Poruba?

Přišla jsem do Ostravy z Mostu, kde jsem byla u třech titulů Baníku Most mezi českými kluby. Teď jsme s Porubou byly třetí, i když jsme chtěly postoupit do finále. Čekalo se od nás, že asi dosáhneme výš, než na třetí pozici.  Trenér měl patřičné cíle, což je pochopitelné. Ale jsem ráda za každou medaili.

S jakými pocity z Poruby odcházíte?

Hodnotím svoje angažmá jen pozitivně. Trenér mi vycházel vstříc. Odnesla jsem si spoustu házenkářských poznatků. Na druhou stranu jsem byla v Ostravě pouze rok, takže by mě ostatní hráčky mohly v družstvu nahradit. Nebyla jsem takovým stavebním kamenem jako jiné házenkářky, které působí v Ostravě delší dobu.

Kdy se přesunete do Francie?

Nejprve tam pojedu na lékařskou prohlídku a do Francie pak zamířím kvůli přípravě na sezónu koncem července. Budu působit v druholigovém klubu z předměstí Paříže.

Očekáváte velkou změnu oproti česko-slovenské interlize a české lize?

Ve Francii je házená hodně populární. Jelikož jsem ale hrála v tuzemsku za Most a Porubu, což jsou přední české týmy, tak jsem zvědavá, jaký to bude velký skok po házenkářské stránce. Hlavně chci rychle zapadnout do kabiny, abych se mohla bavit se spoluhráčkami. Jelikož jsem se učila francouzštinu na gymnáziu, tak se na nové angažmá i z tohoto důvodu těším.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Poruba

Požár v Porubě, škoda za 80 tisíc Požár v Porubě, škoda za 80 tisíc
Policisté obvinili muže, který na přechodu sejmul seniorku. Kolik mu hrozí?! Policisté obvinili muže, který na přechodu sejmul seniorku. Kolik mu hrozí?!
Hořela střecha domu, škoda za půl milionu! Hořela střecha domu, škoda za půl milionu!

Zloděj z Fortuny byl dopaden. Za vším hrál roli alkohol Zloděj z Fortuny byl dopaden. Za vším hrál roli alkohol
Ostrava: Přepadení pobočky Fortuny Ostrava: Přepadení pobočky Fortuny
Požár bytu v Porubě: mrtvý muž a popálená žena Požár bytu v Porubě: mrtvý muž a popálená žena


Komentáře