Tápání ostravského Baníku nebere konce. Stále klopýtáme, uznal trenér Frňka

Ostrava - Rozpačitě vyznívá ze strany fotbalistů ostravského Baníku závěr prvoligové sezóny. Z Jablonce se vrátili s porážkou 0:4, která jen dokumentovala současné tápání a neúspěšné výsledky mužstva. Velký rozdíl v herní kvalitě obou soupeřů uznal i trenér Petr Frňka, jehož svěřence čeká koncem května poslední kolo nejvyšší soutěže.

Reklama

Můžete se s odstupem ještě ohlédnout za vystoupením Ostravy v Jablonci?

Prohráli jsme s týmem, kterým byl ve všech směrech lepší. Předčil nás hlavně po fotbalové stránce a nezbývá mi, než soupeři pogratulovat. Bohužel jsme se Jablonce zalekli a nechali jsme ho hrát. Dopustili jsme se velkého množství chyb. I když jsme třeba získali míč, během dvou přihrávek jsme ho zase ztratili a s pokorou ho odevzdali soupeři. A je jasné, že Jablonec toho využil.

A který moment nejvíc rozhodl o výsledku?

Druhý gól, kdy se domácí dostali do brejku a situaci dobře zakončili. Pak už měli Jablonečtí zápas pod kontrolou a přidali další dvě branky, což nás poslalo do kolen.

Jak vám bylo, když ostravští „fanoušci“ na jabloneckém stadiónu v závěru utkání vyjadřovali nelibost nad hrou Baníku?

Bylo tam skandování, které se v poslední době stává koloritem. Chápu, že lidi by si představovali a chtěli by, aby Baník hrál důstojnější fotbal. Od zápasu na Bohemians ale spíš klopýtáme a z toho pramení nespokojenost.

Chybí vám několik zraněných hráčů včetně Milana Baroše. Jak to berete?

Baroš schází na hřišti, protože jeho dřívější přítomnost byla impulsem i co se týče morálky. Odehrál ale jen několik kol, od té doby marodí a nedá se nic dělat. Do Jablonce ale s námi nepřijeli kvůli zdravotním problémům ani další hráči. Třeba Narh celý týden netrénoval pro svalové potíže. Mensah laboroval se zády. A sešlo se to tak, že k dispozici nebyl ani Mišák. Byl bych raději, kdybych měl kompletní kádr. Potom by šel nahoru snad i výkon.

Jak řešíte potíže se sestavou?

Po uzdravení nastoupil Vengřinek, šanci dostávají mladí Helešic, Šašinka, Pyclík.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Slezská Ostrava

Kamion zdevastoval zahrádkářskou kolonii a kontaminoval půdu naftou Kamion zdevastoval zahrádkářskou kolonii a kontaminoval půdu naftou
Nábřeží Ostravice se promění: více zeleně i workoutové hřiště Nábřeží Ostravice se promění: více zeleně i workoutové hřiště
Dlužník v Ostravě střílel na exekutora. Policisté muže zneškodnili Dlužník v Ostravě střílel na exekutora. Policisté muže zneškodnili

Trenér Korytář už vede fotbalisty Baníku Ostrava, Baroš do Boleslavi Trenér Korytář už vede fotbalisty Baníku Ostrava, Baroš do Boleslavi
Zoo Ostrava slavnostně otevřela nový pavilon evoluce Zoo Ostrava slavnostně otevřela nový pavilon evoluce
Fotbalisté Baníku Ostrava se pokusí o první výhru - proti Plzni! Fotbalisté Baníku Ostrava se pokusí o první výhru - proti Plzni!


Komentáře