Svátkem bude derby s Baníkem, říká trenér fotbalistů Vítkovic Roman West

VÍTKOVICE - Fotbalovou událostí pro Ostravu bude v nadcházející sezóně účast dvou celků z jednoho města ve druhé lize. Do ní z elitní soutěže sestoupil Baník, ale naopak ze třetí ligy se výš posunul celek MFK Vítkovice. „Těšíme se na derby,“ podotýká vítkovický trenér Roman West, podle nějž bude hlavním cílem záchrana v soutěži.

Reklama

Čemu tým a klub vděčí za postup do Fotbalové národní ligy? Jaká byla skvělá jarní sezóna a jak jste přijali fakt, že se Vítkovice stanou účastníkem druhé nejvyšší soutěže?

Je to především výsledek dobré práce vedení, které klub de facto vzkřísilo. Dostali ho během tří let z krajského přeboru zpět do FNL. Dále města Ostravy a dalších sponzorů, kteří dávají do klubu peníze. Skončili jsme na druhém místě třetí ligy, které postupové nebylo, takže jsme do poslední chvíle nevěděli, zda se to nakonec podaří nebo ne. Po záchraně Sigmy Olomouc B v druhé lize svitla naděje. Nakonec FAČR přisoudil vzniklé třetí postupové místo nám. Radost byla veliká, neboť Vítkovice před pár lety v podstatě zanikly a nyní budou opět hrát profesionální fotbal. Všichni jsme se ihned začali těšit na derby proti Baníku Ostrava.


Prochází mužstvo změnou kádru? Jak se daří tým posilovat z pohledu a představ trenéra?

Tým prochází velkou proměnou. Někteří hráči po postupu z MSFL dali přednost práci a budou hrát fotbal v nižších soutěžích. Jiní se vrátili zpět z hostování do svých mateřských klubů. Zůstala v podstatě jen polovina základní sestavy, která ale bude pravděpodobně tvořit kostru nového týmu. V přípravě se nám prostřídalo na pětačtyřicet hráčů. Několik jsme si jich nechali a skládáme to dohromady. Uvidíme, na co to bude nebo nebude stačit.

Splňuje letní příprava účel a záměry s ohledem na výsledky a kvalitu soupeřů?

Během prvních tří týdnů jsme trénovali denně dvoufázově včetně sobot a nedělí. Odehráli jsme vždy dvojzápasy tak, abychom dali zkoušeným hráčům co možná nejvíce příležitostí. Prvních šest utkání proti celkům z MSFL a divize jsme vyhráli, což bylo zejména pro psychiku v tak náročné fázi přípravy dobře. Nicméně nejdůležitější bylo testování a výběr hráčů dle jejich individuálních výkonů.

Jak se těšíte na FNL, třeba na derby s Baníkem Ostrava, Opavou, Frýdkem-Místkem, Třincem, ale i Olomoucí?

Zápas číslo jedna bude bezesporu derby s Baníkem Ostrava. Zatím poslední naše přípravné utkání právě proti Baníku sledovalo na Bazalech přes dva a půl tisíce lidí, což je na přípravný zápas nevídaná návštěva. Hráči Cverna, Coufal, Vaněk, Kraut nebo Jurča, ti všichni Baníkem prošli. Sedm let jsem tam působil i já, takže je to pro většinu z nás specifické utkání.

Stanovili jste si sportovní cíle ohledně umístění v tabulce?

Jednoznačným cílem musí být záchrana ve druhé lize. Bude potřeba pravidelně sbírat body. Minimem je patnáct na podzim, abychom měli reálnou šanci hrát v jarní části o záchranu, na kterou by mohlo statisticky stačit třicet bodů. Samozřejmě, pokud by se nám dařilo lépe, bylo by to fantastické. Realita, jak na tom jsme, bude po pátém kole. Tam se ukáže, jakou máme nebo nemáme sílu. Každopádně nás nečeká nic lehkého. Jsme nováček, pracujeme ve skromných podmínkách, všechno se tu tvoří za pochodu. Přechod z amatérského na profesionální fotbal, to je obrovský skok ve všech směrech.


Jak jste spokojeni se zázemím domácího Městského stadiónu ve Vítkovicích? Jakou očekáváte diváckou podporu příznivců vzhledem k vaší roli nováčka soutěže?

Zázemí na stadionu je výborné, jedinou kaňkou je časté stěhování s Baníkem Ostrava. Teď jsme odehráli utkání proti Baníku, které tlačilo za vítězstvím dva a půl tisíce lidí. Fantastická atmosféra. Na nás chodilo v MSFL okolo tří set diváků, na velkém Vítkovickém stadionu jakoby nikdo nebyl a byl slyšet každý výkřik. Věřím, že druhá liga přiláká více fanoušků.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Vítkovice

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela
Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj? Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj?
Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo! Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo!

Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku
Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra
Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo


Komentáře