Sportovní víkend. Světový tenis a evropská házená v Ostravě!

Ostrava - Nebývale atraktivní je víkend od 6. do 8. března 2015 pro ostravské sportovní fanoušky. Ve městě se totiž kromě dalších plánovaných akcí, co se týče soutěží v rámci České republiky, uskuteční i dvě mezinárodní lahůdky. Konkrétně tenisový Davis Cup mužů a Vyzývací pohár házenkářek.

Reklama

O tom, že se v ostravské ČEZ Areně připravuje po organizační stránce zápas mezi českými tenisty a reprezentanty Austrálie, se vědělo už s předstihem. Proto také hokejisté Vítkovic, kteří mají v ČEZ Areně domácí prostředí, se přesunuli na zimní stadión Sareza do Poruby. A na jeho ledě sehráli nejen utkání 52. kola extraligy s Plzní, ale i dva duely předkola play-off s Pardubicemi.

ČEZ Aréna patří veskrze tenisovému svátku. Třebaže za český tým nestartují Tomáš Berdych ani Radek Štěpánek, není celek ČR outsiderem. Své zkušenosti s Davis Cupem už mají Lukáš Rosol i mladý Jiří Veselý. Ti by měli být hlavními postavami domácího výběru. Australané trénují v Ostravě už od počátku března a do pátečního startu tak budou zřejmě aklimatizovaní natolik, aby podali co nejlepší výkony.

Na pořadu Davis Cupu jsou čtyři dvouhry (dvě v pátek a dvě v neděli) a sobotní čtyřhra. Hraje se celkem pět utkání, takže duel může teoreticky skončit z pohledu českého družstva 5:0, 4:1, 3:2, 2:3,1:4, nebo 0:5. Ale o variantách s porážkami nikdo z domácí strany samozřejmě neuvažuje.

Házenkářky DHC Sokol Poruba se chystají na první zápas čtvrtfinále evropského Vyzývacího poháru s francouzským celkem Union Mios Biganes-Begles, který se hraje v sobotu 7. března v ostravské hale v Hrušovské ulici od 18 hodin.

„Už z faktu, že jsme se dostali mezi osm nejlepších týmů v této pohárové soutěži, vyplývá, že narazíme na zatím nejtěžšího soupeře v sezóně. Pro naše hráčky to bude další možnost k získání mezinárodních zkušeností,“ vyzdvihl generální manažer klubu Libor Adámek výjimečnost zápasu z pohledu Poruby. Odveta se hraje o týden později ve Francii. Zmíněný tým sídlí v městečku nedaleko Bordeaux.

ČTĚTE: Hokejisté Vítkovic se počátkem března 2015 přestěhují na stadión v Porubě

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných
Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!


Komentáře