Sezónu jsme si prohráli už dříve, hodnotil smířlivě Nicolas Šumský sestup Frýdku-Místku

ÚSTÍ N.L. - Porážkou 0:1 v Ústí nad Labem si fotbalisté Frýdku-Místku stvrdili jistotu sestupu do třetí ligy. Ačkoli v průběhu sezóny by s pádem frýdecko-místeckého týmu počítal jen málokdo, při souhře ostatních výsledků k sestupu Valcířů do MSFL skutečně došlo. Po utkání v Ústí hodnotil situaci klubu frýdecko-místecký Nicolas Šumský.

Reklama

Jaké máte pocity po sestupu do třetí ligy?

Jsme samozřejmě zklamaní, sestup je vždy nepříjemný. Po velmi klidném podzimu jsme si situaci neskutečně ztížili a dopadlo to pádem do třetí ligy. V posledním kole jsme prohráli v Ústí, ale pád do nižší ligy se rýsoval už postupně. Těžko to shazovat na poslední duel v sezóně.

Věděli jste v průběhu zápasu o stavu souběžně hraných utkání vašich konkurentů ze Sokolova a Vítkovic?

O poločase jsme se průběžné výsledky dozvěděli, ale nechtěli jsme se tím zabývat a potřebovali jsme se soustředit na náš výkon.

Kde se ve vaší hře o záchranu lámal chleba? Co rozhodlo o sestupu?

Ztratili jsme utkání se soupeři stejně bojujícími o záchranu. Litujeme i domácích ztrát se Sokolovem, Pardubicemi nebo Budějovicemi. Sice jsme porazili Baník Ostrava, ale s ohledem na záchranu jsme nevyhráli důležitější zápasy.

Frýdek-Místek se na poměry druhé ligy pyšnil velkou diváckou základnou, i na poslední zápas v Ústí přijelo několik fanoušků ze severu Moravy. Jak velká je sestup ztráta s ohledem na fanoušky?

Určitě nás to mrzí i s ohledem na naše diváky. Udělali jsme jim radost, když Frýdek-Místek po 42 letech porazil v derby Baník Ostrava, ale pak jsme jim už tolik radosti neudělali.

Budete ve Frýdku pokračovat nebo máte jiné nabídky?

Nějaké nabídky mám, ale nyní na to nechci myslet. Aktuálně si chci od fotbalu odpočinout a pak se tím budu znovu zabývat. Frýdek-Místek určitě bude chtít z MSFL znovu postoupit do druhé ligy, o tom jsem přesvědčen.

Působil jste v řadě zahraničních soutěží i v české první lize. Jakou má podle vás úroveň Fotbalová národní liga?

Překvapila mě. Je to hodně fyzická soutěž, na hřišti nemáte mnoho místa. Zápasy jsou hodně o bojovnosti a fyzičce, rozhodně nemůžete nic vypustit.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Frýdecko-Místecko

Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc
Dopravní nehoda na D56: Čtyři zranění Dopravní nehoda na D56: Čtyři zranění
Dva lidé umrzli. Našli je blízko svého domova Dva lidé umrzli. Našli je blízko svého domova

Srážka auta s vlakem mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem Srážka auta s vlakem mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem
Přes zimu uděláme mnoho práce, abychom na jaře byli lepší, říká trenér Frýdku-Místku Josef Petřík Přes zimu uděláme mnoho práce, abychom na jaře byli lepší, říká trenér Frýdku-Místku Josef Petřík
Šel na houby a už se nevrátil Šel na houby a už se nevrátil


Komentáře