Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

VÍTKOVICE - Po dvou letech sestoupil z druhé ligy do MSFL fotbalový klub MFK Vítkovice. O záchranu ve druhé lize bojoval do posledního kola, nakonec ale míří o patro níže, do amatérské třetí ligy. Co to s klubem udělá?

Reklama

Vítkovice bojovaly o záchranu ve Fortuna národní lize do poslední chvíle. Nakonec svěřenci Ludevíta Grmely ale neuspěli v rozhodujícím zápase v Ústí nad Labem, kde prohráli 0:4. Po Frýdku-Místku tak do MSFL sestupuje další klub z moravskoslezského kraje. "Doufám, že klub bude pokračovat dál. Oddíl je zajištěn," říká trenér MFK Vítkovice Ludevít Grmela.

Trenére, do MSFL jste sestoupili po květnové porážce v posledním kole v Ústí nad Labem 0:4. Co se stalo?

Teorie záchrany nebyla o posledním zápase, ale celé sezóně. Úvod sezóny jsme těžce zaspali, jaro už nebylo špatné. Na jaře jsme se vrátili do hry o záchranu a dotáhli se na mužstva před námi.

Jak jste sestup bezprostředně po posledním zápase kousal?

Ústí mělo nějakou sérii v závěru sezóny, nakonec sestupu uniklo. Mohli jsme se zachránit v přímém souboji s Ústím v posledním kole, nepovedlo se. Brzy jsme prohrávali 1:0, do poločasu jsme dostali druhý gól. Do druhé půle jsme šli se třemi útočníky, otevřeli jsme to, ale domácí už byli někde jinde a pohlídali si to. Hráli jsme o život, měli jsme dost zkušené mužstvo, ale hráči už se překlápěli do negativního módu a vznikl z toho takový výsledek.

Berete sestup do třetí ligy jako osobní tragédii?

Sestup jako osobní porážku neberu. K mužstvu jsem přišel, když mělo čtyři body po deseti zápasech. Pod mým vedením jsme získali 26 bodů. Spíš by se měli zamyslet ti, kteří u týmu byli přede mnou.

Čím si vysvětlujete tak špatné postavení Vítkovic v tabulce?

Nepovedl se začátek sezóny, tam se to lámalo. Zápasy jsou ve druhé lize kvalitní a vyrovnané, soupeři umí potrestat vaše chyby. A zase tak kvalitní mužstvo, abychom to doháněli v samém závěru, jsme neměli.

Jak bude klub dál fungovat?

Co bude s vítkovickým fotbalem není otázka na mě. Doufám, že klub bude pokračovat dál. Oddíl je zajištěn. Bohužel se nechal dojít začátek sezóny, tak daleko, jak to bylo. Věřím, že klub se bude chtít vrátit do druhé ligy, stejně jako se letos vrací Prostějov.

Frýdek-Místek sestupuje, z MSFL usiluje o postup Prostějov, zájem by prý mělo i Velké Meziříčí. ČFL vede Chrudim v závěsu před Vltavínem. Budete sázet na to, že některý z postupujících z 3. ligy nebude mít o postup zájem a vy byste tak ve Fortuna národní lize zůstali z administrativních důvodů?

Zajímá mě, co se děje na hřišti, výkonnost hráčů. Nějakou administrativní záchranou se nyní nezabývám, to je na vedení klubu. Samozřejmě by nám to pomohlo.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Vítkovice

Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj? Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj?
Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo! Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo!
Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku

Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra
Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo
Kritici Colours of Ostrava: Festival se stal megalomanskou akcí, financování nelze přehlížet Kritici Colours of Ostrava: Festival se stal megalomanskou akcí, financování nelze přehlížet


Komentáře