Radim Nečas nově povede fotbalisty Třince. Vrátil se do rodného regionu

Třinec - Velmi známá fotbalová osobnost zamířila ve druhé polovině července 2015 do Třince. Hlavním koučem místního druholigového týmu se stal někdejší dlouholetý ligový hráč Radim Nečas, odchovanec Frýdku-Místku.

Reklama

Není nováčkem ani na trenérském poli, jelikož si v roli asistenta vyzkoušel i angažmá v české lize a působil také ve slovenské lize a dokonce i v Černé Hoře. Naposledy během jarní sezóny 2015 úspěšně vedl celek FC Táborsko ve druhé nejvyšší soutěži. V Třinci nahradil Marka Kalivodu, který požádal o uvolnění z osobních důvodů. Nečas se ochotně podělil o svoje dosavadní poznatky z trenérské činnosti

Během své bohaté hráčské a také už se rozvíjející trenérské kariéry jste strávil řadu let v Podještědí. Jak na to vzpomínáte?

Jen v tom nejlepším. V Jablonci jsem byl jako hráč u triumfu klubu v Českém poháru a startu v evropských pohárech. Ze spoluhráčů si namátkou vzpomenu na Jaromíra Navrátila, Pavla Medynského, Radovana Hromádka, Romana Skuhravého, Pavla Jirouska, Honzu Sopka, Pavla Pěničku a byli tam i mnozí další, které bych mohl jmenovat (úsměv).

A vaše trenérské působení v Liberci?

Byla to dokonce dvě období. Nejprve v letech 2007-2009 jsem dělal asistenta zkušenému Ladislavu Škorpilovi, když u týmu pracoval jako asistent také Luboš Kozel, dnešní trenér pražské Dukly. Rád si to znovu vybavuji, protože to jsou pro mě vzpomínky na první větší trenérské kroky.

A druhá liberecká etapa?

Trvala asi jen čtyři měsíce na podzim roku 2012. Když Slovan Liberec vyhrál mistrovský titul, snažili jsme se postoupit do Ligy mistrů. Hlavním koučem byl Jarda Šilhavý a pomáhal jsem mu v době, kdy jsme bojovali se soupeřem z Kazachstánu, potom rumunskou Kluží a ukrajinským Dněpropetrovskem. Poté, co jsme skončili v evropských pohárech, se trenérský kádr zužoval.

Málokdo asi ví o vašich angažmá na Slovensku a v Černé Hoře. Můžete je trošku přiblížit?

Za Slovan Bratislava jsem hrál skoro na konci aktivní kariéry předtím, než jsem se vracel do českého fotbalu. Taky jsem trénoval FK Senica ve slovenské první lize. Už tehdy tam byla řada českých hráčů, například Jiří Homola. V Senici ale působí Češi už vlastně každou sezónu, neboť je to blízko na Moravu, pětadvacet kilometrů do Hodonína. A trénoval jsem i půl roku v černohorské lize, když se v klubu angažoval český investor. Byla to zkušenost s balkánským fotbalem.

Nedá se zapomenout ani na trenérskou epizodu v České Lípě.

Hráli jsme třetí ligu, ale klub z nějakých důvodů přestal fungovat, nepodpořilo ho město.

V lednu 2015 Radim Nečas z postu hlavního trenéra převzal celek FC Táborsko po Petru Frňkovi, který zamířil do prvoligového Baníku Ostrava. Nyní se ale Frňka po odvolání z funkce v Ostravě vrátil na jih Čech, aby Nečase nahradil. Ten ale bez angažmá dlouho nezůstal. Přijal nabídku z Třince. Vrací se tak do regionu, který dobře zná.

 

Radim Nečas (ročník narození 1969):

Hráčská kariéra: začínal ve Frýdku-Místku, 1987-1992 Baník Ostrava, 1992-1994 Slavia Praha, 1994-1996 Union Cheb, 1996-1997 Škoda Xanthi v Řecku, 1997-2000 FK Jablonec, 2000-2001 Slavia Praha, 2001-2003 Slovan Bratislava, 2003-2004 AFK Chrudim.

V československé a české lize odehrál celkem 340 zápasů, vstřelil 79 gólů. Navíc za reprezentaci ČR nastoupil ve čtyřech zápasech.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Třinecko

Ve Vendryni hořela roubenka, škoda za tři miliony Ve Vendryni hořela roubenka, škoda za tři miliony
Motorkář se střetl s jelenem. Skončil v nemocnici Motorkář se střetl s jelenem. Skončil v nemocnici
Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let! Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

Zraněný chlapec, který bojoval o život po hromadné nehodě, nakonec zemřel Zraněný chlapec, který bojoval o život po hromadné nehodě, nakonec zemřel
Kamion sroloval kolonu aut. Desetiletý chlapec po srážce bojuje o život Kamion sroloval kolonu aut. Desetiletý chlapec po srážce bojuje o život
Extraligu si moc užívám, říká třinecký útočník Milan Mikulík Extraligu si moc užívám, říká třinecký útočník Milan Mikulík


Komentáře