První liga se mi líbí, je to dobrá soutěž, tvrdí trenér hokejistů Havířova Štefan Mikeš

Havířov - Jen pozitivní poznatky má slovenský trenér Štefan Mikeš ze svého dosavadního působení na lavičce hokejového klubu AZ Havířov. K týmu přišel před sezónou, a je to pro něj první zkušenost s českou první ligou, která se letos hraje pod názvem WSM Liga. „Soutěž se mi líbí,“ říká Mikeš v rozhovoru.

Reklama

Jak se vám zamlouvá úroveň prvoligových bojů? A to nejen z hlediska Havířova, ale i z celkového pohledu?

Je to dobrá soutěž, moc se mi líbí. Každý může porazit každého. Nikdo si dopředu nemůže být jistý třemi body. Předčasné úvahy jsou zbytečně a nemá cenu takhle přemýšlet. Musíme si počkat na výsledky až po zápase. Přesvědčujeme se o tom sami v Havířově, když jsme sice porazili Kladno a pražskou Slavii, ale prohráli se Šumperkem.

Čím je podle vás WSM Liga dále charakteristická?

Vycházím i z toho, co jsem slyšel od lidí, kteří se v soutěži pohybovali i v minulosti. První liga se zrychlila, zlepšila a zkvalitnila. Hodně se taky omladila, což přináší větší dynamiku a bruslení. Mladí hráči dostávají příležitost a svým způsobem se připravují na vrcholový hokej.

Znal jste z dřívějška některé trenéry-kolegy, kteří momentálně vedou týmy v první lize?

Když jsem před několika lety trénoval slovenskou reprezentační „dvacítku“, startovali jsme s tímto týmem ve slovenské extralize. A tehdejším koučem Slovanu Bratislava byl Pavel Hynek, který nyní vede pražskou Slavii ve WSM Lize. Takže s panem Hynkem jsme se na Slovensku potkávali jako soupeři.

Zůstaňme u havířovského hokeje. Jaká je vaše případná spolupráce s českými extraligovými kluby?

Havířovský útočník Jan Maruna odešel před nedávnem do Zlína, kde dal zhruba v šesti sedmi zápasech tři góly. Nechtěli jsme Marunovi bránit. Dá se říci, že jsme ho připravili na extraligu a pro Zlín to byla příznivá výměna za Zdeňka Okála. Ten měl ve Zlíně menší herní vytížení, a jelikož potřebuje hrát, aby získal tempo, vypomáhá i v Havířově. Proto třeba nastoupil jeden den za Zlín v extralize proti Pardubicím a hned o den později za Havířov v Ústí nad Labem. Rovněž v našem týmu působí účastník loňského mistrovství světa dvacetiletých, obránce Štencel z Vítkovic a má herní praxi, aby se mohl vrátit do extraligy.

Jaký byste chtěli praktikovat hokej ve druhé polovině prvoligové sezóny?

Přímočarý, jednoduchý s účinným přechodem do útoku, abychom si vytvářeli tlak na soupeře. Venku paradoxně hrajeme lépe, než v domácím prostředí. Třeba v Ústí nad Labem jsme zvítězili 6:5. Takové zápasy jsou zajímavé pro nezaujaté diváky, ale někdy to bývá divočina a přetahovaná a nervy pro trenéry, protože do poslední chvíle nevíte, jak to dopadne. Při snaze o ofenzivu nesmíme zapomínat na defenzivní fázi hry.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Havířovsko

Požár na ubytovně v Havířově: Zranění dva Poláci Požár na ubytovně v Havířově: Zranění dva Poláci
Opilý a bez řidičáku. Řídil, boural a zranil spolujezdkyni Opilý a bez řidičáku. Řídil, boural a zranil spolujezdkyni
Senior za volantem nedbal semaforu a sejmul chodce Senior za volantem nedbal semaforu a sejmul chodce

Ve Varech chceme hrát ještě defenzivněji než v Ústí, říká havířovský Radek Pořízek Ve Varech chceme hrát ještě defenzivněji než v Ústí, říká havířovský Radek Pořízek
Třiadevadesátiletý senior způsobil vážnou nehodu, při které zemřela žena Třiadevadesátiletý senior způsobil vážnou nehodu, při které zemřela žena
Pozor na Rumunky v ulicích. Pořádaly falešnou sbírku! Pozor na Rumunky v ulicích. Pořádaly falešnou sbírku!


Komentáře