Pod vysokými pecemi v Ostravě-Vítkovicích bude opět horko. Blíží se čtvrtý ročník lyžařského závodu ČEZ City Cross Sprint 2016

Ostrava - Dolní oblast Vítkovice v Ostravě zažije v sobotu 6. února téměř po roce znovu velkou koncentraci lyžařů. Ti se budou prohánět uprostřed průmyslového areálu přímo pod vysokými pecemi. Kolem auly Gong totiž opět vyroste nevšední zasněžená závodní trať pro mladé běžce ze sportovních oddílů z celé České republiky, ale i špičkové reprezentanty z Česka i zahraničí včetně dosavadního absolutního vítěze závodu Dušana Kožíška. Oblíbený ČEZ City Cross Sprint 2016, který odstartuje za dva týdny, se do Ostravy vrací již počtvrté.

Reklama

Organizátoři opět sází na atraktivní kulisu v areálu bývalých ostravských oceláren Dolní oblast Vítkovice. Zasněžená lyžařská trať dlouhá 450 metrů pojme až 250 závodníků v kategorii dospělých a dětí. Registrace závodníků je otevřena až do 5. února.

Oproti loňsku však závodní okruh dozná menších změn. Tentokrát budou lyžaři kroužit kolem auly Gong. „Nechceme, aby závod zevšedněl a každý rok vypadal stejně. Vždy se snažíme nacházet různé varianty, jak zde trať postavit, aby se závodníci i diváci bavili. Letos jsme se rozhodli dráhu znovu obměnit a připravíme staronovou variantu, kdy okruh povede kolem auly Gong, jak to mu bylo před třemi lety. Součástí trati budou i dva mosty, které na ní vytvoří atraktivní nerovnosti, díky nimž bude závod napínavý,“ říká Martin Kráčalík, ředitel pořadatelské agentury Seven Days Agency. Soutěžící v hlavním závodu pojedou postupně dva až tři okruhy, děti a dorost absolvují kratší úsek trati. Okruh kolem auly Gong jistě ocení i diváci. Budou moci sledovat závod po celé délce trati a díky proskleným stěnám auly uvidí závodníky v akci pohodlně i z vnitřku budovy.

Při přípravách této oblíbené lyžařské akce hraje důležitou roli i počasí. To letos organizátorům přeje. „Abychom měli klasický závodní okruh, potřebujeme přibližně 2 500 kubíků sněhu, aby bylo možné vytvořit dráhu 450 metrů dlouhou a až deset metrů širokou. V uplynulých dvou letech to kvůli nevyhovujícím podmínkám možné nebylo a trať měla tvar jakési podkovy nebo půlkruhu. Ovšem v tomto ohledu se letošní ročník vydařil. Již od poloviny prosince jsme měli k dispozici zasněžovací techniku a čekali jsme na první mrazy, které přišly během vánočních svátků. Mohli jsme tak v klidu zasněžovat a dokonce si i vytvořit rezervy. Další část zasněžování probíhá právě v těchto dnech, takže i když přijde případně obleva, nás se to v podstatě nedotkne. Z toho máme radost,“ doplňuje Martin Kráčalík.

Do bojů o vítěznou trofej v hlavním závodu zasáhnou špičkoví čeští lyžaři. Mezi účastníky nebude chybět Dušan Kožíšek, který dokázal zvítězit ve všech třech předcházejících ročnících ČEZ City Cross Sprintu. Bude mít však těžké soupeře. Na start se postaví i další vrcholoví běžkaři a členové „áčkové“ reprezentace mužů Aleš Razým, Jan Bartoň, Jakub Gräf, Miroslav Rypl, ale i členky ženské reprezentace Karolína Grohová a Sandra Schützová. Do Ostravy se však sjedou i zahraniční lyžaři z Norska, Švédska, Slovenska, Polska či Ruska. Závodu se zúčastní i zástupci Unie tělovýchovných organizací Policie České republiky.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných
Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!


Komentáře