Petr Samec se po letech vrátil do ostravského klubu. Baník je prostě Baník, říká

Ostrava - Po dlouhých čtrnácti letech se vrátil do nejvyšší fotbalové soutěže někdejší skvělý útočník Petr Samec. Jako hráč končil svou profesionální kariéru v dresu Baníku Ostrava a ve stejném klubu zahájil o řadu sezón později i prvoligovou trenérskou dráhu.

Reklama

Má za sebou už první zkušenosti v roli asistenta hlavního kouče Petra Frňky. „Baník je prostě Baník, tak to prostě je. A doufám, že tomu tak ještě dlouho bude,“ prohlásil Petr Samec v rozhovoru pro MojeOstravsko.cz.

Takže můžete na úvod upřesnit, kde jste ve fotbale působil od roku 2001 až do nynějšího návratu do ostravského klubu?

Za Baník jsem hrál naposledy v první polovině sezóny 2000/2001, tedy do prosince 2000. A znovu jsem do klubu nastoupil - už jako asistent trenéra od 1. ledna 2015. Co bylo mezitím? Trenéřina - druhá liga, třetí liga, krajský přebor, různě. Prošel jsem všemi kategoriemi a mám snad nějaké poznatky. Jsem rád, že jsem se dostal do první ligy a znovu v Ostravě. Navíc s Petrem Frňkou, který je vynikajícím trenérem i vynikajícím člověkem.

K týmu jste přišli v poněkud rozjitřené době. Alespoň tak to vyznívá z některých hodnocení a pohledů na nedávné dění v klubu.

Situace je taková - řekl bych napjatější. S trenérem ale máme za úkol odvést svoji práci, a o to se snažíme od začátku přípravy. Co se děje mimo, taky vnímáme, ale že bychom se tomu poddávali a řešili, to ne.

Co pro vás znamená trenérské angažmá v první lize, byť „jen“ v roli asistenta?

Moc si šance vážím. A hlavně toho, že mě vedení Baníku oslovilo samo jako první. Sedli jsme si a padli do oka. Mají nějakou vizi ohledně chodu klubu s výhledem na několik let. Není to jen jednorázová věc. To se mi moc líbí. Práce mě baví a těším se na ni. Baník je prostě Baník, tak to je a doufám, že ještě hodně dlouho bude.

Jak posuzujete ambice, možnosti a vyhlídky mužstva?

Každý trenér chce být se svým týmem nahoře. Rozdíly v tabulce od pátého místa níže nejsou velké, takže současná postavení jsou relativní. Při souhře náhod můžete být po třech jarních kolech dole, proto bych netvrdil, že nám nehrozí spodek tabulky. Ale nemůžeme a ani nechceme jít do zápasů s připouštěním varianty, že nevyhrajeme. Jsme nažhavení na každého soupeře, přičemž uznáváme jejich kvality.

Hodně se probírá velká obměna kádru Baníku. Jak probíhá součinnost nových hráčů s týmem?

Všichni se snaží ukázat, proč jsme je brali. Věřím, že budeme využívat rychlosti, pohyblivosti ofenzivních fotbalistů. Jednotlivci mají svoji roli a musí ji plnit. Příchod šesti nových hráčů je zásahem do sestavy, ale postupně se zaměřujeme na to, aby se co nejrychleji zapracovali do mužstva.

PETR SAMEC (ročník narození 1964).

Hráčská kariéra: Vítkovice, NH Ostrava, Havířov, Olomouc, České Budějovice, Drnovice, FC Union Cheb, FC Hradec Králové, Baník Ostrava, FC Hlučín. V první lize vstřelil 49 gólů. Devětkrát nastoupil za reprezentaci a vstřelil dva góly.

Trenérská kariéra: Hlučín, Vítkovice, Baník Ostrava (od ledna 2015).

ČTĚTE: Musíme hru zjednodušit a tlačit se víc do koncovky, říká Petr Frňka po premiéře na lavičce Baníku Ostrava

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Moravská Ostrava

Octavia uvízla na kolejích. Auto vyprošťovali hasiči Octavia uvízla na kolejích. Auto vyprošťovali hasiči
Snažím se, aby hráčky byly důsledné vůči sobě i kolektivu, říká trenér Zdeněk Pommer o reprezentaci a Ostravě Snažím se, aby hráčky byly důsledné vůči sobě i kolektivu, říká trenér Zdeněk Pommer o reprezentaci a Ostravě
Ostrava přestala vyplácet doplatek na bydlení, majitel ubytovny ji rázem nechce Ostrava přestala vyplácet doplatek na bydlení, majitel ubytovny ji rázem nechce

Moravskoslezský kraj překvapila bouřková kalamita. Padaly stromy Moravskoslezský kraj překvapila bouřková kalamita. Padaly stromy
Po Nádražní v centru Ostravy budou tramvaje i auta jezdit v prosinci 2016 Po Nádražní v centru Ostravy budou tramvaje i auta jezdit v prosinci 2016
Vánoční strom v Ostravě je letos umělý. V ulicích je nová výzdoba Vánoční strom v Ostravě je letos umělý. V ulicích je nová výzdoba


Komentáře