Ostravští volejbalisté nejsou v play-off. Moc nás to mrzí, lituje trenér Zdeněk Šmejkal

Ostrava-Přívoz - Letošní play-off extraligy volejbalistů se odehraje překvapivě bez týmu VK Ostrava. Už kolo před závěrem základní části se rozhodlo o tom, že ostravský celek se nevejde do elitní osmičky v tabulce, jelikož obsazuje nepopulární deváté a tudíž nepostupové místo. „Moc nás to mrzí,“ přiznal trenér Zdeněk Šmejkal. Pro jeho svěřence tak ligová sezóna končí nezvykle brzy - v polovině března.

Reklama

Jak jste prožívali v Ostravě snahu o zajištění účasti v extraligovém play-off? Bojovali jste až do poslední možné chvíle, přesto to nestačilo.

Bohužel jsme už dřív nezvládli některé zápasy. A dostali jsme se do situace, že jsme byli závislí i na ostatních výsledcích. Tím narážím na porážku suverénního lídra Dukly Liberec na půdě Odolena Vody. Celek s ambicemi na titul, jakým je Liberec, by se měl asi chovat jinak, a to tak, že si uhraje vítězství, jaké se od něj očekává. Liberecký způsob je však legitimní věcí a mají na to právo.

Můžete se podělit o svoje pocity z toho, že jste nedosáhli na osmé místo?

Liberečtí si mohou říkat, co chtějí, ale každopádně z nás měli strach a nechtěli nás do play-off, kdybychom skončili osmí. To je moje vysvětlení. Porazili jsme je ve finále Českého poháru, ve víkendovém extraligovém duelu jsme jim vzdorovali a mohlo to dopadnout i obráceně. Dvě koncovky byly vyrovnané, pokazili jsme si to sami. Do další jsme se už nedostali.

Dají se ale globálně shrnout důvody, proč ostravská ligová sezóna vyzněla rozpačitě?

Potřebovali jsme delší dobu na sehrávání hráčů. Byly tam velké zásahy do kádru a po celý rok jsme se potýkali se spoustou věcí, ať už objektivních nebo subjektivních.

Je velký výkonnostní rozdíl mezi osmým a devátým celkem v soutěži?

V kvalitě určitě ne. Ale zopakuji svůj názor. Fakt je takový, že na úkor nás postoupila do play-off Odolena Voda, kterou Liberec nedokázal porazit.

Berete jako náplast na extraligový nezdar zmíněný triumf v Českém poháru? A bude Ostrava startovat v evropských klubových soutěžích?

Měli jsme schopnosti hrát lépe, než v lize, což jsme potvrdili v poháru. Domácí pohárová trofej nám zaručuje účast v Poháru CEV. A během nastávající doby se ukáže, jak se nám podaří udržet a poskládat družstvo pro příští sezónu.

Extraliga pro vás letos končí už v polovině března. Jaká bude nejbližší činnost týmu?

Budeme dál trénovat. Kluci jsou v rámci tohoto ročníku placení až do května.

ČTĚTE:  Ostravští volejbalisté vyhráli Český pohár! Musíme se soustředit na extraligu, říká trenér Šmejkal

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Moravská Ostrava

Octavia uvízla na kolejích. Auto vyprošťovali hasiči Octavia uvízla na kolejích. Auto vyprošťovali hasiči
Snažím se, aby hráčky byly důsledné vůči sobě i kolektivu, říká trenér Zdeněk Pommer o reprezentaci a Ostravě Snažím se, aby hráčky byly důsledné vůči sobě i kolektivu, říká trenér Zdeněk Pommer o reprezentaci a Ostravě
Ostrava přestala vyplácet doplatek na bydlení, majitel ubytovny ji rázem nechce Ostrava přestala vyplácet doplatek na bydlení, majitel ubytovny ji rázem nechce

Moravskoslezský kraj překvapila bouřková kalamita. Padaly stromy Moravskoslezský kraj překvapila bouřková kalamita. Padaly stromy
Po Nádražní v centru Ostravy budou tramvaje i auta jezdit v prosinci 2016 Po Nádražní v centru Ostravy budou tramvaje i auta jezdit v prosinci 2016
Vánoční strom v Ostravě je letos umělý. V ulicích je nová výzdoba Vánoční strom v Ostravě je letos umělý. V ulicích je nová výzdoba


Komentáře