Ostravský odchovanec Jakub Šiřina dominuje v basketbalové lize

Jakub Šiřina. Foto MojeOstravsko.czJakub Šiřina. Foto MojeOstravsko.cz

Odchovanec ostravského basketbalu a rodák ze stejného města Jakub Šiřina i v letošní sezoně potvrzuje, že patří dlouhodobě k nejlepším hráčům české nejvyšší soutěže. I díky němu se tým BK Opava pohybuje v popředí tabulky.

Ostravský rodák a odchovanec tamního basketbalu Jakub Šiřina zahájil svoji další ligovou sezonu ve velkém stylu. V dresu BK Opava je lídrem střeleckých statistik celé soutěže. Využívá tak i zkušenosti z české reprezentace, za niž nastupoval na loňském mistrovství světa v Číně.

Navzdory tomu, že Opavští přišli během léta o dva hráče, kteří odešli do jiného ligového klubu, a navíc je sužovala marodka, předvádějí vynikající výkony. A  patří jim zaslouženě druhé místo v tabulce. Obdivuhodná je jejich střelecká úspěšnost, když ve třech úvodních kolech nastříleli dohromady přes třístovku bodů (96, 107, 101).

Celkově mají při přerušení soutěže na svém kontě pět vítězství a jedinou prohru právě na půdě suverénního Nymburka.

Ústředními postavami opavského klubu jsou rozehrávač Jakub Šiřina a trenér a sportovní manažer Petr Czudek. Šiřina vládne střelecké statistice Kooperativa NBL, když zpočátku nastřílel postupně 36, 25 a 32 bodů. Momentálně má skvělý průměr 27 bodů na zápas.

„Jednotlivé statistiky opravdu tolik neřeším. Jsem rád, že jsme na úvod ligy vyhráli venku i potom dvakrát doma. Od toho se jsme se odrazili,“ konstatoval basketbalista, který byl vyhlášen nejužitečnějším ligovým hráčem v minulé sezoně. A zatím tenhle primát potvrzuje i v nynějším dění pod ligovými koši.

Trenér Czudek je spokojen

Spolehlivého lídra a střelce Šiřinu chválí i Petr Czudek. „Je natolik zkušeným hráčem, že na něm ani v září a počátkem října nebyla znát dlouhá přestávka od březnového konce minulého ročníku. S jistotou a plynulostí přešel do nové sezony a je klíčovým faktorem v naší hře,“ liboval si kouč.

Czudek se Šiřinou společně ještě nastupovali za opavský tým v jednom dresu, takže se velmi dobře doplňují i při symbióze trenér-hráč. A jejich spolupráce má patřičný efekt i na celý tým. „S výsledky i výkony panuje spokojenost. V každém z utkání jsme hráli koncentrovaně po celých čtyřicet minut,“ těšilo trenéra před přerušením soutěže.