Ostravské basketbalistky v lize tápou. Cizinky jsou zklamáním, posteskl si předseda klubu

Ostrava-Dubina - Po dlouhých letech má třetí největší město v republice Ostrava zastoupení i v nejvyšší ženské basketbalové soutěži. Nováček první ligy, která se hraje pod názvem ŽBL, však poznává i stinné stránky účasti mezi nejlepší tuzemskou dvanáctkou družstev. Celek SBŠ Ostrava se k nelibosti vedení klubu usadil na chvostu tabulky.

Reklama

„Nový tým po vstupu do ligy to má těžké všude, pokud se zrovna do něj nenasypou astronomické finance. Přesto jsme si dělali trochu růžovější představy,“ říká na rovinu Kamil Havrlant, předseda ostravského klubu.

Když se SBŠ Ostrava naskytla šance získat ligovou licenci, tak po ní vedení sáhlo. Byla to lákavá výzva. „Přece jen se tady extraliga žen nehrála čtyřicet sezón. Šli jsme naprosto do neznáma a spoustu věcí praktikujeme za pochodu. Učíme se poznávat i to, jací jsou agenti hráček. Jak nejste znalí, tak vás oškubou. Při vyjednávání s nimi jsme neměli zkušenosti na rozdíl od jiných klubů, které hrají ligu pravidelně,“ netají rozčarování ostravský klubový šéf.

„Aktuálně máme v kádru čtyři cizinky, ale dvou se zbavíme,“ prozrazuje Havrlant.

„I když některé zahraniční basketbalistky si přinesly do Ostravy kus historie, po sportovní stránce za moc nestojí. Poměr požadavků na finance ze strany hráček a jejich výkony nejsou v rovnováze. Nevím, jestli českou ligu podcenily, nebo čím to je. Skauting hráček se nám moc nepovedl. Cizinky jsou pro nás velkým zklamáním. Ani jedna nás nepřesvědčila, což se odráží i na postavení v tabulce,“ přijímá hořkou realitu.

„Kdybych se měl příště rozhodovat o doplnění kádru, tak budu hledat jen mezi českými hráčkami,“ striktně si stojí předseda klubu za svým novým přístupem.

Sezóna je teprve v polovině, proto se v Ostravě pokusí přece jen vybřednout z nynějších potíží. „Situaci analyzujeme. Tři měsíce jsme si ligu zkusili a dali jsme si volný prostor. A přemýšlíme, jak hru zlepšit. Soutěž určitě dohrajeme se ctí, pořád budeme bojovat a nevzdáváme ani naději na play-off.  Existuje šance, protože máme sice jen dvě výhry, ale osmé Strakonice čtyři, což není o tolik více,“ upřesňuje šéf.

Ostravanky při lopotném snažení v domácí soutěži startují současně i ve Středoevropské lize. „Není tak finančně náročná jako jiné a prestižnější evropské poháry. Máme konfrontace s rakouskými, rumunskými i slovenskými soupeři. Vyhráli jsme ve Vídni, jinak výrazně prohráváme. I za cenu toho, že dáváme větší příležitost hráčkám ze širšího kádru,“ zakončil Havrlant.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-Jih

Zahraniční řidič kamionu mířil opilý po dálnici nedaleko Ostravy Zahraniční řidič kamionu mířil opilý po dálnici nedaleko Ostravy
Tramvajové mosty v Ostravě jsou dokončeny. Cena? 90 milionů Tramvajové mosty v Ostravě jsou dokončeny. Cena? 90 milionů
Na Ostravsku hořel sklad slámy, škoda za 1,5 miliónu Na Ostravsku hořel sklad slámy, škoda za 1,5 miliónu

KURIOZITA: Muž vyletěl z kolotoče, je těžce zraněný KURIOZITA: Muž vyletěl z kolotoče, je těžce zraněný
Mizerný řidič zdemoloval část Ostravy! Mizerný řidič zdemoloval část Ostravy!
Pes pokousal dítě, zasahovat museli záchranáři Pes pokousal dítě, zasahovat museli záchranáři


Komentáře