Ostrava patří slovenským fanouškům, přejí úspěch trenéru Vůjtkovi

Ostrava /MS V HOKEJI/ - O tom, že se Ostrava stala v letošním roce sportovní metropolí mezinárodního významu, podává důkaz i probíhající mistrovství světa v ledním hokeji. Kolem dějiště turnaje, jímž je areál ČEZ Arény, i ve městě, se pohybují každý den tisícovky fanoušků z různých zemí. Kromě místných hokejových příznivců jsou hodně vidět hlavně návštěvníci ze Slovenska.

Reklama

„Přijeli jsme z Nitry v sobotu 2. května v poledne a jsme v Ostravě až do nedělního večera 3. května,“ svěřil se ochotně muž ve slovenském dresu, který se představil jako pan Martin.

„Na zápas Slovensko-Dánsko jsme neměli lístky, tak jsme se na něj dívali na velkoplošné obrazovce před ČEZ Arénou.  Poté jsme už byli v hledišti na utkání USA-Norsko, na které jsme si už dříve zajistili vstupenky. A druhý den jsme stihli i zápas Slovensko-Bělorusko,“ prozradil fanoušek, jenž nebyl příliš nadšený z úvodního vystoupení Slovenska.

„Chtěli jsme vyhrát nad Dány za tři body, ale získali jsme jen dva za výhru po nájezdech. Co na to říci? Naši hráči, od kterých jsme očekávali, že tým potáhnou, nehráli nic. A ti, o nichž jsme toho tolik nečekali, zahráli dobře. Gáborík a Kopecký, kteří jsou hvězdami v NHL, byli slabší, než jsme předpokládali. Ale šlo o první zápas. Musíme věřit ve zlepšení,“ pousmál se Martin. Mrzelo ho, že nepřijelo více slovenských hokejistů z NHL. „Proč tady nejsou? U některých asi rozhodlo zranění, někteří nechtějí reprezentovat. Je v tom politika, nebo cokoliv,“ zamýšlel se fanoušek.

Co slovenští příznivci, kteří jsou v Ostravě, čekají od šampionátu? „Naše vítězství, tedy Slovenska. Jinak ale sledujeme, jak to tady běží. Jak jsem už říkal, navštěvujeme i zápasy jiných mužstev. Turnaj se teprve rozbíhá, takže určitě to budou dobré zážitky pro všechny. A Slovensku přejeme i úspěch kvůli reprezentačnímu trenérovi Vladimíru Vůjtkovi. Je to uznávaný český kouč, který je doma právě v Ostravě a po šampionátu se loučí, proto si zaslouží co nejlepší výsledky,“ podotkl fanoušek.

Pan Martin prozradil, že favorizuje Kanadu. Líbí se mu i rychlý a dynamický styl mladého mužstva USA. „Češi jsou pod tlakem a budou to mít těžké,“ pronesl muž, jenž sleduje i klubový český a slovenský hokej. „Byli jsme párkrát na zápasech Slovanu Bratislava v KHL. Slovan byl ale letos slabý. Nejsou „peňažky“, není hokej. Víme, že ve slovenské reprezentaci je asi sedm hráčů, kteří nastupují v české extralize. Výborný je Ďaloga ze Sparty. A co se týče hokeje u nás v Nitře, tak mužstvo ve slovenské extralize trénuje český kouč Antonín Stavjaňa,“ prokázal přehled.

Nitranští fanoušci v Ostravě vyřešili i ubytování. „Jsme ve městě vůbec poprvé a v centru se nedalo ubytovat, kapacity jsou plné. Našli jsme místo v penzionu ve Vřesině kousek za Porubou,“ dodal pan Martin.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných
Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!


Komentáře