Opavského trenéra Romana Skuhravého těší střelecká forma Tomáše Smoly

OPAVA - Ze severních Čech zamířili v létě do Opavy a stávají se ústředními postavami místního druholigového fotbalového celku. Nový trenér Slezského FC, bývalý ligový hráč Roman Skuhravý má za sebou už velkou část přípravy při vedení mužstva. A výraznou posilou ofenzivy se jeví útočník Tomáš Smola, který přišel z FK Ústí nad Labem.

Reklama

Roman Skuhravý se snaží v Opavě zúročit trenérské zkušenosti z prvoligového FK Jablonec, ale i druholigového Varnsdorfu. V něm působil ještě na podzim 2015, takže soutěž dobře zná, což je devizou i pro jeho nynější angažmá v Opavě.

„Pokud jde o přístup a nasazení, nemám hráčům co vytknout. Jsem rád, že se prosazujeme střelecky, ale důležitá musí být i obranná fáze. A je škoda, když nabídneme soupeřům šance a případně i góly vlastními chybami,“ v tomto duchu glosoval Skuhravý přípravné zápasy.

Třebaže opavský klub nepřivedl posily zvučných jmen z první ligy, jsou v jeho kádru kvalitní fotbalisté. Velmi příjemným překvapením se stávají výkony Tomáše Smoly. Vytáhlý útočník na sebe upozornil v ústeckém dresu bojovností a důrazem při zakončení. V minulé sezóně byl nejlepším střelcem FK Ústí nad Labem ve druhé lize. Svými góly pomohl mužstvu k výbornému podzimnímu postavení v tabulce. Na jaře se ale týmu už tolik nedařilo. Přesto byl o Smolu zájem a nakonec zamířil do Opavy.

„Je dobře, když útočník rychle zapadne do nového týmu. Přál bych si, aby Tomáš Smola potvrdil očekávání a vstřelil ve druhé lize deset až dvanáct gólů,“ nechal se slyšet Skuhravý na Smolu adresu.

Smola si přestup také pochvaluje. „Chtěl jsem změnit prostředí a opavská nabídka mi přišla vhod. Na tamním stadiónu jsem hrál jako soupeř a pamatuji si na výbornou atmosféru. Několik hráčů jsem znal z dřívějška. Třeba Tomáš Jursa působil taky v Ústí,“ svěřil se Smola v místních médiích.

Nová opavská posila stihla nastřílet v přípravě už dva hattricky. Třemi góly se Smola blýskl v duelu s béčkem slovenské Žiliny a stejný kousek zopakoval v zápase s Otrokovicemi! „Každá vstřelená branka potěší. Ale přípravné starty nepřeceňuji. Hlavní je, aby se nám dařilo ve druhé lize,“ usoudil Smola.

Opavští fotbalisté se po atraktivním přípravném zápase s druholigovým nováčkem MFK Vítkovice budou koncentrovat na start mistrovské soutěže. Podle termínového kalendáře nastoupí v úvodním kole první srpnový víkend 2016 na půdě Sigmy Olomouc, sestupujícího celku z první ligy a zároveň i největšího předpokládaného favorita druhé ligy.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Opavsko

Srážka motorkáře s autem na Opavsku, jeden mrtvý Srážka motorkáře s autem na Opavsku, jeden mrtvý
Senior narazil do stromu a zemřel. Havaroval i mladík v Opavě Senior narazil do stromu a zemřel. Havaroval i mladík v Opavě
Chceme zůstat v popředí tabulky, avizuje opavský Miroslav Kvapil Chceme zůstat v popředí tabulky, avizuje opavský Miroslav Kvapil

První liga je lákadlem, netají opavský záložník Mozol ambice První liga je lákadlem, netají opavský záložník Mozol ambice
Získal titul s Baníkem Ostrava a nyní chce asistent Dvorník pomoci Opavě k postupu Získal titul s Baníkem Ostrava a nyní chce asistent Dvorník pomoci Opavě k postupu
Opavský Nemanja Kuzmanovič: Za formu jsme rádi, chceme postoupit do první ligy Opavský Nemanja Kuzmanovič: Za formu jsme rádi, chceme postoupit do první ligy


Komentáře