Odchovanec Vítkovic Grigar zazářil proti Barošovi v Ostravě

Tomáš Grigar. Foto: archiv MojeOstravsko.czTomáš Grigar. Foto: archiv MojeOstravsko.cz

OSTRAVA - Hrdinou zápasu v Ostravě se stal brankář FK Teplice Tomáš Grigar, který chytil na vítkovickém stadionu pokutový kop legendárnímu útočníkovi Milanu Barošovi.

Reklama

Tepličtí vyhráli 1:0 a dočkali se prvního ligového vítězství na hřišti soupeře nejen v rozbíhající se sezoně, ale vůbec v roce 2019.

Předtím totiž naposledy zvítězili venku loni na začátku prosince v Praze na Letné proti Spartě.

Grigar je odchovancem Vítkovic a na hrací ploše, kde zazářil proti Baníku, fotbalově vyrůstal a díky výkonům v tehdejším druholigovém vítkovickém celku se dostal do Sparty a z ní do Teplic.

V nejvyšší soutěži zahájil svou šestnáctou sezonu v řadě, z toho dvanáctou v brance Teplic. Na svém kontě má už 93 vychytaných čistých kont a patří mezi největší brankářské stálice v první lize.

Po zápase s Baníkem v Ostravě Grigarovi mnozí připomínali znalost vítkovického stadionu.

„Z tehdejšího prostředí je tady jen hlavní tribuna, stadion je po rekonstrukci a do té doby se něm toho hodně změnilo. Víc, než nostalgii z mého vítkovického období, stavím současnost. Moc mě těší, že jsme tady vyhráli s Teplicemi. Dlouho jsme na něco podobného čekali. Nebyli jsme před zápasem v optimálním rozpoložení,“ podotkl Grigar s vědomím, že Tepličtí předtím doma prohráli se Slavií Praha 1:5.

SOUVISEJÍCÍ: Shrnutí 3. kola: Slavia a Plzeň dál bez ztráty bodu, Krmenčík zase dává góly

Odchody z Baníku na hostování: Jakub Šašinka v Karviné, Ondřej Šašinka do Slovácka

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Kalendárium historických událostí města Ostravy (od 23. do 29. listopadu) Kalendárium historických událostí města Ostravy (od 23. do 29. listopadu)
Kopřivnický trenér Veřmiřovský: Jsme oslabeni o šest hráčů Kopřivnický trenér Veřmiřovský: Jsme oslabeni o šest hráčů
Vítkovičtí Krenželok s Lakatošem se střelecky prosadili proti bývalému klubu Vítkovičtí Krenželok s Lakatošem se střelecky prosadili proti bývalému klubu

Útočník Marosz zařídil v prodloužení výhru hokejistů Vítkovic nad Spartou Útočník Marosz zařídil v prodloužení výhru hokejistů Vítkovic nad Spartou
Jsme rádi za domácí výhru, shrnul vítkovický Darek Stránský souboje s Hradcem Králové Jsme rádi za domácí výhru, shrnul vítkovický Darek Stránský souboje s Hradcem Králové
VŠB-TU Ostrava významně přispívá k proměně města VŠB-TU Ostrava významně přispívá k proměně města


Komentáře