Nemůžeme hrát profesorský hokej, říká kouč Jakub Petr o současných Vítkovicích

Ostrava, Comutov - Hokejisté Vítkovic vstoupili do další fáze extraligy prohrou 0:4 v Chomutově. Chyběl jim už dosavadní nejlepší střelec a reprezentační útočník Rostislav Olesz, který zamířil na vytoužené angažmá do Švýcarska. Takže Vítkovičtí mají před sebou těžký úkol pokusit se s jeho absencí vyrovnat. Co na to jeden z trenérů Jakub Petr?

Reklama

V Chomutově jste neuspěli. V čem vidíte příčiny?

V utkání jsme udělali velké množství nevynucených chyb, řečeno tenisovou hantýrkou. Měli jsme ze známých důvodů pozměněné (útočné) lajny, navíc se nám rozpadla první sestavená formace. Michal Hlinka měl zdravotní problémy, Strapáč poté dostal desetiminutový trest. Konkurenceschopní jsme byli jen ve druhé třetině, první a třetí byla srovnatelná. Piráti vyhráli jednoznačně a zaslouženě.

Zaskočilo vás razantní oslabení kádru během reprezentační přestávky?

Bohužel se to seběhlo najednou. Patrik Zdráhal je zraněný a dozvěděli jsme o tom až na konci pauzy. A odešel Rosťa Olesz. Musíme na to nějakým způsobem zareagovat. Není příjemné začít bez opor porážkou 0:4, ale zápasů bude ještě hodně. Čeká nás hodně práce.

Na co se chcete především zaměřit?

Nemůžeme čekat, že tým potáhnou jen mladí hráči. Naše hra musí vycházet ze zodpovědného pojetí v obraně, z osobních soubojů. Nedali jsme v Chomutově gól a postrádali jsme základní věci. Nemůžeme hrát profesorský hokej. Hodláme se zlepšit tak, aby každé střídání mělo svou kvalitu. S takovou filozofií musíme jít do dalších zápasů.

Poklesly s odchodem Olesze reálné ambice Vítkovic?

K tomu bych se nevyjadřoval a nechci polemizovat. Vítkovický hokej není prostě jen o Oleszovi. Problém prohry v Chomutově byl jinde. Tým si snad udržuje určitou úroveň. Byli jsme sedmí v tabulce, vyhrávali jsme venku. Všechna mužstva v extralize si procházejí různým obdobím.

ČTĚTE: OBRAZEM: Vítkovice prohrály s Piráty v Chomutově

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Vítkovice

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela
Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj? Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj?
Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo! Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo!

Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku
Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra
Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo


Komentáře