Nejraději vzpomínám na Francii a Itálii, říká ostravský volejbalista Petr Zapletal

Ostrava - Těžko by se ve volejbalové extralize mužů hledal hráč, který by měl více mezinárodních i tuzemských zkušeností, než nahrávač Petr Zapletal. Osmatřicetiletý bývalý reprezentant je v probíhající sezóně nejvýraznější postavou VK Ostrava, kam přišel v létě 2015 z Jihostroje České Budějovice.

Reklama

Během dosavadní kariéry jste kromě několika českých celků prošel snad patnácti kluby ve čtrnácti zemích. Jejich výčet by byl hodně dlouhý, proto jen to nejpodstatnější. Na jaké štace nejraději vzpomínáte po životní a sportovní stránce?

Co se týče života, tak určitě Francie. Z volejbalového hlediska pak Itálie a její Serie A1. Tam jsem si zahrál s top hráči a naprosto jsem si to užíval.

Patříte v současnosti k nejvyzrálejším osobnostem extraligy.

Asi jsem třetí nejstarší za čtyřicátníky Jardou Škachem z Benátek nad Jizerou a Lubošem Staňkem z Liberce.

Potkal jste se v jednom ligovém dresu s nynějším ostravským trenérem Markem Tomášem?

Hrál jsem s ním při společném angažmá ve Zlíně před pěti lety po mém návratu ze zahraničí.

Jak berete svou pozici v extralize?

Moje výkonnost už není taková, jako když jsem byl mladší. Každá soutěž přitom vyžaduje respekt. Je jedno, jestli hrajeme v lize nebo jinde. Jako profesionální sportovci to máme v sobě a chceme pracovat.

Tým VK Ostrava je stabilním extraligovým klubem. Co říkáte na jeho dosavadní výsledky?

Začátek sezóny jsme měli trochu rozpačitý. Ale pak jsme se dostali do tempa. Ve srovnání s Budějovicemi, kde jsem působil v předešlých čtyřech letech, tady není tak špičkový tým. V posledních sezónách se ostravský kádr oslaboval a byla to škoda. A pokud v současnosti vypadnou pro zranění dva hráči, je jejich absence znát a v nadsázce to plácáme, jak to jde. Ale buďme rádi za bojovnost. Jsou tady mladí hráči, na kterých by se snad dalo stavět.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných
Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!


Komentáře