Nabídku z Ostravy jsem bez váhání přijal a moc si ji vážím, tvrdí asistent Aleš Křeček

Ostrava - Zbrusu novou tváří ve fotbalovém Baníku Ostrava je od ledna 2016 nejen hlavní kouč Vlastimil Petržela, ale i jeho asistent Aleš Křeček. Má rovněž bohaté trenérské zkušenosti, které nasbíral v několika českých i slovenských klubech. Před příchodem do Ostravy vedl jako hlavní trenér slovenskou Skalici.

Reklama

Ve svém „profesním“ životopise můžete uvést působení u prvoligových mužstev ze tří největších českých měst - Prahy, Brna a nyní Ostravy. To je docela zajímavá souvislost.

Angažmá podle toho, jestli je tým z malého nebo velkého města, si nevybírám (úsměv). Kromě Skalice jsem byl například i v severočeském Varnsdorfu, což je rovněž menší město. V Brně i pražské Slavii jsem pracoval společně s trenérem Miroslavem Beránkem. A jsem rád, že si mě do Baníku vybral Vlastimil Petržela. Předtím jsme spolu nikde nedělali, ale vím, že je to výborný kouč s obrovskými zkušenostmi. Nabídku, abych se stal jeho asistentem, jsem bez váhání přijal.

Ještě na podzim 2015 jste trénoval ve slovenské první lize. Můžete ji porovnat s českou soutěží?

Do Skalice jsem přišel ze Slavie Praha v rozehrané přípravě na ligu. Skalica je klubem, který postoupil z druhého místa druhé ligy do první a začíná dělat velký fotbal. Česká liga je o třídu výš, než slovenská. Prostě infrastruktura, stadióny a vše, co se dělá a děje kolem fotbalu, je v Česku na vyšší úrovni, než na Slovensku.

Kuriozitou bylo, že při ligovém zápase Jablonec-Baník Ostrava se potkali dva trenéři, kteří se nedávno střetli jako soupeři i na Slovensku.

To je pravda. Jablonecký kouč Zdenko Frťala vedl na podzim Podbrezovou a já Skalici. Oba jsme tam záhy skončili. Frťala asi po devíti kolech, tedy o krátký čas dřív, než já, když jsem vydržel ve Skalici asi o zápas víc. Doufám, že v Ostravě to bude pro mě delší angažmá.

Jaké máte dojmy z ostravského fotbalového prostředí?

Fanoušci jsou výborní. Hrajeme ve Vítkovicích. A za naším týmem, který je v lize poslední a po podzimu měl čtyři body, přijeli příznivci do Prahy na Slavii i do Jablonce.

Baník především v Jablonci předvedl sympatický výkon. Je to povzbuzení?

I předešlé zápasy jsme odehráli dobře. V tom, abychom vybojovali lepší výsledky, nás srážely individuální chyby. I v Jablonci jsme dostali laciný gól. Mladí hráči ale mají na nějakou chybičku nárok. Náš herní projev se lepší, což je pozitivní.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných
Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!


Komentáře