Nabídka z Karviné se neodmítá, řekl nový trenér házenkářů Radek Bartošic

Karviná - K nečekané trenérské změně došlo ve druhé polovině října 2015 na lavičce extraligového házenkářského celku mužů HC Baník OKD Karviná. Po sedmi odehraných kolech nahradil Jaroslava Hudečka někdejší ligový hráč Radek Bartošic. „Máme podobné ambice jako loni, kdy Karviná obsadila čtvrté místo,“ svěřil se novopečený kouč.

Reklama

Jak došlo k vašemu přesunu z Ostravy do Karviné?

Společně s Davidem Kalousem jsem trénoval Sokol Ostrava ve druhé nejvyšší soutěži. Určitě nebude jednoduché nahradit v Karviné házenkářského matadora a velmi zkušeného trenéra pana Hudečka, ale mám za sebou lidi, kteří mě podporují. Tedy z vedení klubu v čele s jeho prezidentem, i hráče, kteří mi jsou nápomocni. Chceme bojovat jako tým a uvidíme, jak to bude dál. Hned poté, co přišla nabídka z Karviné, jsem říkal, že se neodmítá.

V extralize jste trenérským nováčkem. Jak to berete?

Člověk vždycky někdy začíná. Sám jsem hrál, ale pak mě přibrzdilo zranění. Ještě loni jsem byl hráčem Ostravy a po ukončení aktivní kariéry ze zdravotních důvodů jsem se pustil to trénování.

Jak se vám líbí a zamlouvá nejvyšší soutěž?

Hráčsky jsem působil dříve i v extralize a vím, o čem to je. Akorát se od té doby proměnila generace hráčů. Kluci, co teď nastupují, hráli předtím za dorost. Extraligu jsem pořád sledoval, ale teprve teď se jí věnuji dopodrobna, kdy jsem už v jiné pozici.

Po skvělém vítězství nad mistrovskou Plzní jste následně prohráli v Lovosicích 20:25. Jaké je vaše hodnocení?

Zápas se dlouho vyvíjel nerozhodným způsobem, ale analýzu si uděláme sami. Byly tam nepřesnosti, co se týče střelby. K rozhodčím se vyjadřovat nebudu, je to zbytečné.

Jak vidíte cíle Karviné do hlavní fáze sezóny?

Po loňském čtvrtém místě bychom chtěli mít podobné ambice. Určitě si uvědomujeme, že je před námi ještě hodně zápasů. Každopádně se hodláme probojovat do play off, kdy se teprve začíná hrát špičková házená.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Karvinsko

Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce
Požár v OKD v Orlové. Škoda za 1,5 milionu! Požár v OKD v Orlové. Škoda za 1,5 milionu!
Mladý muž si chtěl zabruslit, srazilo ho auto Mladý muž si chtěl zabruslit, srazilo ho auto

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě
Neštěstí: Úmrtí polského horníka Neštěstí: Úmrtí polského horníka
Moravskoslezská ČSSD má nového lídra Moravskoslezská ČSSD má nového lídra


Komentáře