Na Zlaté tretře poběží i Powell z Jamajky

Tisková konference ke Zlaté tretře 2015. Foto: Facebook Zlatá tretraTisková konference ke Zlaté tretře 2015. Foto: Facebook Zlatá tretra

Ostrava - Po už dříve oznámené účasti jamajského sprintera Usaina Bolta na atletickém mítinku Zlatá tretra, který se uskuteční v úterý 26. května 2015, pořadatelé ohlásili start další hvězdy. Významnou akci na Městském stadiónu ve Vítkovicích ozdobí i další sprinter světového jména - Asafa Powell.

Reklama

Jamajčan Powell je aktuálně nejrychlejším běžcem na 100 metrů v této sezóně. V Ostravě se bývalý světový rekordman představí už počtvrté. A poběží právě ostře sledovanou a prestižní stometrovou trať, která je jeho parádní disciplínou.

Dvaatřicetiletý sprinter závodil v Ostravě poprvé už před deseti lety. Naposledy se tady představil při Zlaté tretře v roce 2013. „Na závody v České republice se těším. Pokusím se zaběhnout co nejlepší čas pod deset vteřin. Ostrava je pro mě speciálním místem. Trénoval jsem intenzivně a tvrdě a věřím, že příprava přinese ovoce i při startu na vítkovickém oválu,“ citovali organizátoři Powellova slova v tiskové zprávě.

Kromě Bolta a Powella jsou potvrzeny i starty dalších osobností světové atletiky. Na Zlaté tretře 2015 budou závodit i nejlepší čeští atleti a atletky.

ČTĚTE: Fenomenální Bolt se vrací do Ostravy na Zlatou tretru

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Na 1. máje otevřeno, na 8. května zavřeno. Jak je to další svátky? Na 1. máje otevřeno, na 8. května zavřeno. Jak je to další svátky?
V Moravskoslezském kraji je smog. Vyhlášena byla regulace V Moravskoslezském kraji je smog. Vyhlášena byla regulace
Ostravsko má zasáhnout arktické počasí. Teploty mají klesat hluboko pod nulu Ostravsko má zasáhnout arktické počasí. Teploty mají klesat hluboko pod nulu

Prodloužená Rudná má být dokončena. Konec patu, ochota odblokovní dostavby obchvatu Poruby? Prodloužená Rudná má být dokončena. Konec patu, ochota odblokovní dostavby obchvatu Poruby?
Které lyžařské areály v moravskoslezských horách jsou v provozu? Které lyžařské areály v moravskoslezských horách jsou v provozu?
Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR


Komentáře