Na práci v Třinci se těším, avizuje nový trenér Ocelářů Vladimír Kýhos

Třinec - Probíhající sezóna hokejové extraligy sice vrcholí až v závěru dubna 2016, ale v řadě klubů je už rušno i směrem k příštímu ročníku. A o velkou rošádu na trenérském postu se postarali také představitelé HC Oceláři Třinec. Vedení angažovalo nového kouče. Týmu se ujme Vladimír Kýhos, naposledy působící v Mountfieldu Hradec Králové.

Reklama

„Ve východočeském celku jsem působil od prosince 2015 čtyři měsíce. I když mi končila smlouva, měl jsem zájem pokračovat a chtěl jsem zůstat v extralize,“ svěřil se Kýhos. Jelikož jednání o novém kontraktu v Hradci nenabrala konkrétní obrysy, rozhodl se trenér pro přijetí nabídky z Třince.

„V Hradci Králové se mi pracovalo dobře, ale vyřazení ve čtvrtfinále od Mladé Boleslavi bylo zklamáním. Klub měl vyšší cíle, tedy semifinále,“ ohlédl se Kýhos.

Zkušený odborník, který bydlí v Litvínově, sledoval v dubnu právě na litvínovském zimním stadiónu baráž o extraligu. A „odskočil“ si do Třince k uzavření smlouvy s Oceláři. „Myslím si, že zdejší klub je jednou z nejlepších hokejových adres v republice. Taková nabídka musí být brána jako velká příležitost k práci ve špičkovém hokeji. Nechci hodnotit, proč se Třinci v poslední sezóně nedařilo,“ usoudil novopečený lodivod Ocelářů o týmu, který v roce 2015 bojoval ve finále proti Litvínovu.

Pro Kýhose bude Třinec dalším z působišť, která poznává během své trenérské kariéry. Jako hráč dlouho nastupoval za Litvínov, byl i v Plzni a ve Finsku. V roce 1984 se zúčastnil v dresu Československa olympijských her v Sarajevu.

Dráhu trenéra v nejvyšší soutěži odstartoval už v roce 1994 v Litvínově, s nímž v roce 1996 jako asistent tehdejšího kouče Josefa Beránka staršího získal stříbro v extralize. Hlavním trenérem Litvínova byl potom v roce 2002. Řadu sezón pak trénoval prvoligový Chomutov, odkud odešel v roce 2008 do tehdy rovněž prvoligové Komety Brno. Ta převzala extraligovou licenci od Znojma, ale Kýhos pak vydržel na střídačce brněnského týmu v extralize jen čtyři kola.

Následně vedl Duklu Trenčín ve slovenské extralize a Tábor v české první lize. Poté jej znovu povolal extraligový Litvínov, kde nahradil trenéra Roberta Reichla. Z Litvínova zamířil do Karlových Varů. V závěru sezóny 2012/2013 jej angažovala Kometa Brno, kterou na jaře 2014 přivedl ke stříbrné medaili v extralize a o rok později k bronzu! Přesto v Brně musel uvolnit místo trenéru Aloisi Hadamczikovi a tým ztratil předchozí výkonnost.

Na podzim 2015 chodil Kýhos na hokej jako divák v domovském Litvínově a pozorně sledoval extraligové dění s tím, že kdyby přišla nabídka, aby byl na ni připraven. V Hradci Králové vytáhl tým na třetí místo po základní části hned za suverény Libercem a Spartou. A nyní se chystá na nové angažmá v Třinci.

„Jsem pořád v hokejovém prostředí. V baráži jsem viděl Litvínov, Karlovy Vary, pražskou Slavii i Jihlavu. A těším se na letní přípravu v Třinci. S hráči bych se měl poprvé setkat koncem dubna nebo počátkem května,“ dodal Kýhos.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Třinecko

Ve Vendryni hořela roubenka, škoda za tři miliony Ve Vendryni hořela roubenka, škoda za tři miliony
Motorkář se střetl s jelenem. Skončil v nemocnici Motorkář se střetl s jelenem. Skončil v nemocnici
Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let! Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

Zraněný chlapec, který bojoval o život po hromadné nehodě, nakonec zemřel Zraněný chlapec, který bojoval o život po hromadné nehodě, nakonec zemřel
Kamion sroloval kolonu aut. Desetiletý chlapec po srážce bojuje o život Kamion sroloval kolonu aut. Desetiletý chlapec po srážce bojuje o život
Extraligu si moc užívám, říká třinecký útočník Milan Mikulík Extraligu si moc užívám, říká třinecký útočník Milan Mikulík


Komentáře