Musíme přehodnotit cíle, uvažuje trenér Jiří Juřík o hokejovém Frýdku-Místku

FRÝDEK-MÍSTEK - Být oživením první ligy a těžit ze spolupráce s extraligovým Třincem. S takovými záměry vstupovali hokejisté HC Frýdek-Místek do probíhající sezóny, v níž si zatím vedou ve WSM Lize se střídavými výsledky.

Reklama

„Když se podíváte na naši soupisku, tak je na ní jedna pětka juniorů. Vycházíme z toho, že máme mladé mužstvo. A bohužel mladí hráči udělají víc chyb, než bychom potřebovali, a soupeř to pak potrestá,“ řekl frýdecko-místecký trenér Jiří Juřík.

Momentálně ale nastupuje za Frýdek-Místek i zkušený útočník Ján Sýkora. V předešlých sezónách byl kanonýrem Plzně v extralize, působil i v Třinci. „Jenže tam měl nějaké zranění a sezónu začal u nás. Je jen otázkou času, kdy si ho povolá třinecké áčko zpátky,“ uvedl Juřík.

Jaké jsou ambice týmu? „Vidíme, že budeme muset cíle trochu přehodnotit. Střed tabulky nám začíná utíkat. Poctivou hrou chceme jít zápas od zápasu a sbírat body. Nevíme, jestli nás posílí hráči z Třince, a jak se vyvine situace v tamním áčku,“ uvažoval trenér.

Juřík má vazby na Třinec už z doby, kdy byl hlavním trenérem Ocelářů v extralize. „Zažil jsem docela slušné období, hráli jsme například čtvrtfinále play off s Libercem,“ zavzpomínal na svoji třineckou štaci.

Asistent Malík: Jako den a noc

Juříkovým asistentem je někdejší obránce se zkušenostmi ze zámořské NHL Marek Malík. Působil i ve Vítkovicích, po skončení kariéry se stal trenérem a v průběhu minulé extraligové sezóny byl asistentem tehdejšího trenéra René Muchy v Třinci.

„Naše výkony mají obraz jako den a noc,“ konstatoval Malík o Frýdku-Místku. „Jsme schopní sehrát skvělý zápas, a pak zahrát katastrofálně. Není to o systémových, ale individuálních chybách. Bohužel nás ničí. Cesta ke zlepšení vede jen přes ochotu pracovat na sobě, tlačit se do branky a do šancí. Chybějící zkušenosti musíme nahradit bojovností,“ naznačil asistent.

HC Frýdek-Místek je v první lize nováčkem. „Je to výborná soutěž. Ale hráči, kteří si myslí, že přijdou z extraligy si jen tak zahrát na pohodu, se šeredně zmýlili. Když to řeknu otevřeně, tak pro hráče je horší prosadit se v první lize než v extralize,“ zamyslel se Malík.

Nabídl i svůj pohled na kooperaci s Třincem. „Hokejisté, kteří jsou v třineckém kádru a nějakou formou se nedostali do sestavy, by u nás měli být vidět. Když ne bodově, tak zápalem a nasazením,“ dodal frýdecko-místecký asistent.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Frýdecko-Místecko

Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc
Dopravní nehoda na D56: Čtyři zranění Dopravní nehoda na D56: Čtyři zranění
Dva lidé umrzli. Našli je blízko svého domova Dva lidé umrzli. Našli je blízko svého domova

Srážka auta s vlakem mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem Srážka auta s vlakem mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem
Přes zimu uděláme mnoho práce, abychom na jaře byli lepší, říká trenér Frýdku-Místku Josef Petřík Přes zimu uděláme mnoho práce, abychom na jaře byli lepší, říká trenér Frýdku-Místku Josef Petřík
Šel na houby a už se nevrátil Šel na houby a už se nevrátil


Komentáře