Martin Pulpit je novým trenérem fotbalistů Vítkovic

OSTRAVA - Ne neuspokojivé výsledky z poslední doby zareagovalo vedení druholigového fotbalového celku MFK Vítkovice. A to poměrně očekávaným způsobem, tudíž změnou trenéra. Dosavadní kouč Roman West byl po porážce v Ústí nad Labem odvolán a vítkovický tým nově přebírá zkušený trenér Martin Pulpit, který ještě na začátku probíhající sezóny vedl FK Příbram v první lize!

Reklama

Vítkovičtí fotbalisté na jaře postoupili z Moravskoslezské ligy do druhé nejvyšší soutěže a nováčkovský elán prokazovali i v úvodu podzimu v novém soutěžním ročníku. Jenže postupně herní kvalita, která se promítla i do výsledků, ochabovala a tým se propadal v tabulce. Momentálně je až na předposlední příčce, což je pro každý klub nepříjemná situace. O případném odvolání trenéra Westa se hovořilo už dříve, realitou se tato změna stala v polovině října 2016.

Vedení Vítkovic se rozhodlo angažovat trenéra, který prošel spoustu mužstev v českém fotbale. Martin Pulpit začínal jako mladý kouč kdysi v FK Děčín, potom vystřídal velké množství působišť ve druhé lize a dostal se i do nejvyšší soutěže. V ní vedl například Sigmu Olomouc, Viktorii Žižkov, Baník Ostrava a naposledy FK Příbram. Ve středočeském týmu strávil jen krátký čas. V závěru jara 2016 vedl mužstvo v boji o záchranu v první lize, když Příbram se pod jeho vedením udržela díky bezbrankové remíze v posledním kole v Jablonci. Přes léto došlo v Příbrami k hráčským změnám, Pulpit zůstal, ale mužstvo sbíralo jednu porážku za druhou. Majitel příbramského klubu Jaroslav Starka proto Pulpita po čtyřech kolech odvolal a místo něj tým převzal Petr Rada.

Martin Pulpit má před sebou novou výzvu zachránit Vítkovice ve druhé lize. Do klubu se vrací po dlouhé době, protože právě na vítkovické lavičce už působil. „Bylo to moje první angažmá ve druhé lize. Nyní ale není na nostalgii čas. Pokusíme se uhrát ve zbytku podzimu co nejvíce bodů, abychom na jaře měli naději na záchranu,“ shrnul Pulpit svoje úvahy na klubovém webu.

Premiéra ve Vítkovicích čeká nového kouče v sobotu 22. října 2016 v ostře sledovaném derby se SFC Opava, který vede trenér Roman Skuhravý.

Trenérská kariéra nového kouče Vítkovic Martina Pulpita:

1995-1998 FK Pelikán Děčín, 1998-2000 FC Vítkovice, 2000-2002 FK Pardubice, 2002-2004 Mladá Boleslav, 2004 SK Hradec Králové, 2004-2005 Viktoria Plzeň, 2006-2007 Sokolov, 2007-2008 Sigma Olomouc, 2008-2010 Baník Most, 2010-2011 Viktoria Žižkov, 2012 TJ Svitavy, 2013 Baník Ostrava, 2014 Živanice, 2014 FC Zlín, 2015 Al Watani, květen 2016 - září 2016 FK Příbram, od 19. 10. 2016 MFK Vítkovice.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Vítkovice

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela
Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj? Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj?
Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo! Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo!

Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku
Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra
Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo


Komentáře