Máme kvalitní tým, tvrdí třinecký trenér Varaďa

TŘINEC - Nová trenérská dvojice Václav Varaďa-Marek Zadina, plány na umístění v popředí tabulky. To jsou atributy, s nimiž vstupují hokejisté Třince do nadcházející extraligové sezóny.

Reklama

Už po skončení minulého ročníku skončil na střídačce Ocelářů zkušený kouč Vladimír Kýhos. Vyřazení od Chomutova ve čtvrtfinále bylo velkým neúspěchem, který se projevil na situaci v klubu.

Výčet hokejistů, kteří nebudou v Třinci pokračovat, je hodně obsáhlý. Ze stabilních hráčů jsou pryč Lukáš Galvas (Olomouc), David Nosek (Zlín), Tomáš Netík (konec hostování ze Sparty), Cory Kane (Kunlun). Kamil Kreps a Ocelářům utekl do Liberce i mladý útočník Lukáš Jašek, o kterého měl Varaďa eminentní zájem. Angažmá si hledá i zkušený bek Josef Hrabal, se kterým v Třinci navzdory platné smlouvě v extraligovém kádru nepočítají.

Třinec doplnil kádr o několik nových jmen, ale není to masivní posilování jako v minulosti: na pozici trojky přišel brankář Jan Strmeň (Chomutov) a novými tvářemi jsou ještě obránce David Musil (Tucson Roadrunners) a útočník Tomáš Marcinko (Kunlun). Z hostování se pak vrátili Vladimír Svačina (Liberec) a Jiří Polanský (EHC Olten).

„Kluci byli zvyklí se prezentovat nějakou hrou, kterou nebylo možné až tak radikálně překopat. Něco jsme se snažili změnit. Vždy je to o tom, jak to hráči na ledě odehrají. Máme kvalitní tým, aby hráči byli schopni hrát to, co po nich chceme. Poslední zápasy v Champions League, hlavně ty domácí, jsme zvládli parádně a chceme na to navázat," řekl Varaďa zástupcům médií na tiskovce před startem extraligy.

„Zapojujeme do hry mladé hráče, kteří se osvědčili na farmě ve Frýdku-Místku, kde dokázali, že na roli tahounů mají. Bude to samozřejmě představovat určitou dávku trpělivosti, nemůžeme po první druhé chybě vyřadit někoho z kádru. Je třeba dát mladým důvěru," podotkl při setkání s novináři prezident klubu Jan Czudek.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Třinecko

Ve Vendryni hořela roubenka, škoda za tři miliony Ve Vendryni hořela roubenka, škoda za tři miliony
Motorkář se střetl s jelenem. Skončil v nemocnici Motorkář se střetl s jelenem. Skončil v nemocnici
Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let! Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

Zraněný chlapec, který bojoval o život po hromadné nehodě, nakonec zemřel Zraněný chlapec, který bojoval o život po hromadné nehodě, nakonec zemřel
Kamion sroloval kolonu aut. Desetiletý chlapec po srážce bojuje o život Kamion sroloval kolonu aut. Desetiletý chlapec po srážce bojuje o život
Extraligu si moc užívám, říká třinecký útočník Milan Mikulík Extraligu si moc užívám, říká třinecký útočník Milan Mikulík


Komentáře