Liga v Ostravě mi bude chybět, říká trenér Petržela k sestupu Baníku

Ostrava - Tři kola před koncem vrcholícího ročníku první ligy je to definitivní. Fotbalisté Baníku Ostrava sestupují z nejvyšší soutěže, ve které v rámci Československa a poté České republiky klub působil nepřetržitě od roku 1966 až do nynějšího jara. Pád tudíž nastává po neuvěřitelných padesáti letech.

Reklama

Baník patří mezi nejtradičnější ligové celky. Aktuálně je v lize déle jen Slavia Praha, a to 51 let v řadě. Tentokrát se stal Ostravě osudným nevydařený podzim, během kterého získala jen čtyři body.

„Je mi nesmírně líto, jak to dopadlo. Věřím, že bychom příští rok mohli ligu důstojně hrát. Kluci na to fotbalově mají, potřebují jen dozrát po fyzické stránce," řekl novinářům ostravský trenér Vlastimil Petržela po zápase v Plzni, kde prohra Baníku 0:2 zpečetila definitivu sestupu. Naopak tamní Viktoria Plzeň se radovala z mistrovského titulu.

„V zápase byl vidět rozdíl v síle a trénovanosti ve prospěch soupeře, který je odolný a vyspělý v osobních soubojích. Pro naše hráče to byla další škola. Nemáme se za co stydět,“ pravil Petržela při hodnocení plzeňského utkání.

Třebaže Petržela patří k nejzkušenějším českým trenérům, sestup se jej dotýká výrazným způsobem. „Věděli jsme už v zimě, že boj o záchranu je zcela ztracený vzhledem k obrovské bodové ztrátě. Ale v mužstvu je dobrá atmosféra, na Městský stadión ve Vítkovicích chodí hodně lidí.  I kvůli nim na mě všechno trochu doléhá. Přiznám se, že liga v Ostravě mi bude chybět,“ vyznal se kouč.

Prvoligové účinkování Baníku Ostrava skončí po třicátém kole v polovině května 2016.  Úvahy o tom, jakou podobu bude mít kádr ostravského celku ve druhé lize, jsou předčasné. Klíčoví hráči jara totiž v týmu jen hostují a jistě je jejich cílem pokračovat v první lize po návratu do svých klubů. Například záložník Robert Hrubý je ze Slavie Praha, stoper Lukáš Vraštil z Mladé Boleslavi.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných
Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!


Komentáře