Leoš Kalvoda je novým trenérem fotbalistů Frýdku-Místku

FRÝDEK-MÍSTEK - Zvučné trenérské jméno se vrací na fotbalovou scénu. Druholigový celek MFK Frýdek-Místek vede od 27. června 2016 zkušený kouč Leoš Kalvoda. Do klubu přichází poté, co z něj na vlastní žádost odešel slovenský trenér Mikuláš Radványi. Ten převzal celek Spartak Myjava, účastníka slovenské první ligy. Tým bude startovat i v kvalifikační fázi Evropské ligy, což byla také velká motivace pro Radványiho.

Reklama

Leoš Kalvoda má za sebou bohatou hráčskou i trenérskou kariéru. V letech 1982-1990 hrál za Sigmu Olomouc a s aktivním fotbalem končil v roce 1995 v Baníku Ratíškovice. Hned přešel na trenérskou dráhu, a to v Olomouci. Postupně byl asistentem u áčka, koučem béčka, znovu asistentem u áčka a poté i hlavním trenérem Sigmy Olomouc v první lize.

Vyzkoušel si i angažmá ve slovenské Žilině, v Hradci Králové, 1.HFK Olomouc, ve Slovácku Uherské Hradiště. V letech 2008-2011 trénoval v Karviné, dále v Přerově. Se Znojmem postoupil do první ligy a po znojemském sestupu v roce 2014 přešel do tehdy druholigové Sigmy Olomouc, kterou přivedl zpět do první ligy. Na podzim 2015 byl ale od týmu odvolán. Poslední měsíce působil znovu ve Znojmě jako poradce a konzultant u mládeže.

Nynější příchod do Frýdku-Místku je pro něj tedy návratem do druhé ligy, kterou z předešlých angažmá v Karviné, na jihu Moravy i na Hané dobře zná.

„Nadcházející ročník druhé ligy bude velmi zajímavý. Mezi účastníky jsou nejen z první ligy sestupující Sigma Olomouc a Baník Ostrava, které budou patřit k favoritům na postup. Ale ambice netají ani další ambiciózní celky. Třeba České Budějovice, které také touží po návratu do první ligy, v níž často působily,“ uvedl Leoš Kalvoda po přijetí frýdecko-místecké nabídky. Soutěž bude podle něj velmi těžká. „Nevidím tam slabšího soupeře,“ poznamenal kouč na adresu dalších účastníků.

Fotbalové zastoupení klubů Moravskoslezského kraje ve druhé lize je velmi silné: Baník Ostrava, MFK Vítkovice, SFC Opava, FC Třinec a MFK Frýdek-Místek. Derby budou mít patřičný náboj, což bude zřejmě platit i o zápasech se Sigmou Olomouc, SK Prostějov, SC Znojmo. Svou pozici ve druhé lize mají i Sokolov, České Budějovice, Varnsdorf, FC Táborsko, Ústí nad Labem, Pardubice, Vlašim, Viktoria Žižkov.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Frýdecko-Místecko

Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc
Dopravní nehoda na D56: Čtyři zranění Dopravní nehoda na D56: Čtyři zranění
Dva lidé umrzli. Našli je blízko svého domova Dva lidé umrzli. Našli je blízko svého domova

Srážka auta s vlakem mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem Srážka auta s vlakem mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem
Přes zimu uděláme mnoho práce, abychom na jaře byli lepší, říká trenér Frýdku-Místku Josef Petřík Přes zimu uděláme mnoho práce, abychom na jaře byli lepší, říká trenér Frýdku-Místku Josef Petřík
Šel na houby a už se nevrátil Šel na houby a už se nevrátil


Komentáře