Kluci nechávají na hřišti volejbalové srdíčko, tvrdí nový ostravský trenér Marek Tomáš

Ostrava - S velkou vervou se vrhl do trenérské práce někdejší volejbalový reprezentant Marek Tomáš. Až v průběhu rozehrané sezóny se stal hlavním koučem extraligového klubu VK Ostrava. „Kluci nechávají na hřišti srdíčko,“ hodnotí svoje první poznatky z nové role.

Reklama

Jak vidíte výkony a výsledky ostravských volejbalistů od doby, co jste se ujal trenérského žezla?

Nechci komentovat období před mým příchodem. Za mého působení máme odehráno šest kol, ale s týmem jsem byl pět zápasů. Jedno kolo jsem sice družstvo připravoval, ale ještě to musel organizačně zvládnout Zdeněk Šmejkal. Poprvé jsme prohráli až s Českými Budějovicemi, což je favorit favoritů. Myslím, že Jihočeši jsou ještě o krok napřed před Duklou Liberec a Karlovarskem. Musím kluky z našeho týmu pochválit za bojovné výkony. Nechávají na hřišti srdíčko, a to jsme chtěli. Jsme sportovci a snažíme se, abychom bavili diváky.

Potýkáte se s marodkou?

Ta potká každý tým. Musíme se s ní vypořádat, proto si na ní stěžovat nebudu.

Hráčskou kariéru jste ukončil nedávno.  Jak na ni vzpomínáte?

Začínal jsem v Dukle Liberec, kde jsem působil sedm let až do roku 1997. Byla to pro mě důležitá kapitola. Z bývalých spoluhráčů by se napočítal velký výběr: například Řezníček, Nečas, Vodvárka, Kolář, Fikar, Renda Dvořák, Petr Konečný, Dalibor Polák, Petr Pešl. Všichni z mojí generace jsme byli v lize nejprve mladíčky a postupně jsme se dostali do české reprezentace mužů. Takže zůstaly příjemné vzpomínky. Z Liberce jsem přišel do Ostravy, kde jsem odehrál také sedm sezón. Zamířil jsem do zahraničí a vrátil jsem se na tři roky do Zlína. A cizina? Ve Švýcarsku jsem byl přerušovaně tři roky, mezitím ve Spojených arabských emirátech a odskočil jsem si na rok do Opavy.

Můžeme se zeptat, co dělá váš otec Jaroslav Tomáš, bývalý vynikající reprezentant a trenér?

Po skončení aktivní dráhy dlouhá léta trénoval v několika klubech včetně Liberce, Ostravy a Havířova. Před rokem jej postihla nemoc a zotavuje se z operace.

Inspiroval vás příklad rovněž bývalého hráče Michala Nekoly, nynějšího kouče Dukly Liberec, který se brzy dal na trénování jako jeho otec Miroslav Nekola?

Zatímco Michal Nekola to chtěl dělat, já jsem trénovat nechtěl, neboť vím, jak je to nevděčné povolání a řehole. Zkoušel jsem i jiné zaměstnání, ale zjistil jsem, že člověk po tolika letech hraní volejbal potřebuje. Musel jsem se k tomuto sportu vrátit. Ale už posledních deset let jsem byl v podstatě i hrajícím asistentem. Trénování není pro mě novinkou, ale spíš jde o to, abych se naučil organizační věci.

Jak jste si zvykl v Ostravě?

Liberečákem jsem zůstal srdíčkem a rád se tam vracím. Mám v Liberci dokonce zubaře a jezdím za ním každoročně na prohlídky. Nic neměním, třebaže jsem už přes patnáct let v Ostravě, kde bydlím a mám rodinu a jsem tady už zvyklý.

Jak prožíváte zápasy proti Dukle Liberec?

Ze začátku a asi do dvou let po přestupu to bylo prestižní, teď už ne. V Liberci mi vyšli vždycky vstříc. Není tam řevnivost, ale prestiž. Stejně jako když jsem nyní vedl Ostravu proti Zlínu. Jsme přátelé s tamními trenéry, voláme si, ale když přijde zápas, každý chce vyhrát.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných
Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!


Komentáře