Každá medaile je úspěchem, uvažuje trenér Beňadik o vrcholu sezóny

Ostrava - Poté, co házenkářkám Sokola Poruba nevyšlo podle představ finále Českého poháru žen, se soustřeďují na vrchol Interligy a také na blížící se play off české ligy. „Každá medaile je úspěchem, proto chceme obstát co nejlépe,“ říká trenér Jan Beňadik.

Reklama

Už jste vstřebali zklamání z pohárového nezdaru na domácí půdě?

Prohráli jsme s Baníkem Most, kdy jsme neproměnili řadu šancí. Rozdíl byl v tom, že jsme měli ztrátu šesti gólů a takový vývoj poznamenal celý zápas. V poháru jsme skončili zase „jen“ druzí, ale na druhou stranu, kolik týmů se za posledních pět let dostalo čtyřikrát do finále? Poruba to dokázala, takže vždycky se dá na finálovou účast dívat i z tohoto úhlu.

Hned dva dny po finále jste hráli interligové utkání s Bratislavou. Byl to náročný program?

V ostravské hale, kde působíme, nejsme sami, hrají tam i volejbalisté. Proto jsme se přizpůsobili termínovým možnostem. Nad Bratislavou jsme vyhráli a při vší úctě k soupeři to byla naše povinnost. Aspoň jsme měli volný víkend, což čas od času nezaškodí, že jsme se s hráčkami tři dny neviděli (úsměv).

Jak rychle jste se přeorientovali na interligu?

Jsme smíření s tím, že na nejvyšší metu už to nebude. Ale chceme závěr dohrát co nejlépe a spíše půjde o to, na koho narazíme v semifinále českého play off. Ještě v rámci interligy nastoupíme v Praze proti Slavii, která by mohla být naším potencionálním soupeřem i v play off. A v něm se rozhodne o medailích, které jsou také naším cílem.

Jak se vyrovnáváte s odchodem reprezentantky Adámkové do Německa?

To už je minulost. Chyběla nám na začátku sezóny, než se s její absencí družstvo vypořádalo. Nějaký čas to trvalo, ale teď už není na místě se bavit o oslabení kádru. To bychom mohli stejně vzpomenout i na Hrbkovou, které odešla z Poruby před dvěma lety.

Počítáte s odchody hráček po této sezóně?

Přehled o tom, kterým hráčkám končí smlouvy, mám, ale úvahy o změnách v kádru jsou spíše otázkou pro vedení klubu.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Poruba

Požár v Porubě, škoda za 80 tisíc Požár v Porubě, škoda za 80 tisíc
Policisté obvinili muže, který na přechodu sejmul seniorku. Kolik mu hrozí?! Policisté obvinili muže, který na přechodu sejmul seniorku. Kolik mu hrozí?!
Hořela střecha domu, škoda za půl milionu! Hořela střecha domu, škoda za půl milionu!

Zloděj z Fortuny byl dopaden. Za vším hrál roli alkohol Zloděj z Fortuny byl dopaden. Za vším hrál roli alkohol
Ostrava: Přepadení pobočky Fortuny Ostrava: Přepadení pobočky Fortuny
Požár bytu v Porubě: mrtvý muž a popálená žena Požár bytu v Porubě: mrtvý muž a popálená žena


Komentáře