Karviná se těší na házenkářské semifinále s Plzní

Karviná, Frýdek-Místek - Třebaže po základní části házenkářské extraligy mužů skončil HC Baník OKD Karviná až na sedmém místě a měl mít tudíž podle papírových předpokladů těžkou pozici ve čtvrtfinále play-off, nečekaně hladce postoupil do semifinále!

Reklama

Znamená to, že Karviná je v elitní čtyřce a pokusí se v boji o postup do prestižního finále ztížit cestu vítězi základní části, tedy favorizované Plzni při její obhajobě titulu.

Karvinští položili základ k celkovému úspěchu ve čtvrtfinále proti Zubří dvěma výhrami na palubovce soupeře. Tam se hrála dramatická utkání, na což navázalo i pokračování série v Karviné. Baník OKD třetí zápas se stejným soupeřem po sobě zvládl a radoval se z úspěchu. „Postup v nejkratší možné době a 3:0 na vítězství je výsledkem z říše snů,“ nechal se slyšet karvinský trenér Jaroslav Hudeček na klubovém webu. Je natolik zkušeným koučem, že dokáže ocenit nejen svůj tým, ale i soubor soupeře.

„Pro mnoho lidí je výchozí situace při vedení na zápasy 2:0 a výhody domácího prostředí důvodem k úvahám, že už není o co hrát a že je rozhodnuto. Tak to samozřejmě v extraligové házené není. I třetí duel byl otevřený a museli jsme vynaložit obrovskou koncentraci, abychom odvrátili případné čtvrté utkání.“ I v těchto intencích Hudeček hodnotil sérii. Trenér pochválil brankáře Lefana. Vysokou laťku výkonnosti prokázali i hráči v poli.

„Zápas se přeléval ze strany na stranu až do konce. V něm jsme neproměnili několik vyložených šancí,“ shrnul vystoupení v Karviné trenér Zubří Jiří Kekrt. Je znalcem házené v obou zmíněných klubech, protože nebývale úspěšně působil v minulosti i v Karviné.

Házenkáři SKP Frýdek-Místek nedokonali překvapení, když po dvou zápasech s Plzní drželi stav série 1:1. Ve třetím souboji prohráli až v samotném závěru, ve čtvrtém se už projevila zkušenost Západočechů s těžkými zápasy v play-off. „Potrápili jsme Plzeň, což byl náš cíl. Byť nebudeme v nejlepší čtyřce, sezóna pro nás ještě nekončí. Čekají nás zápasy se Zubřím o páté až šesté místo. I v nich máme motivaci, protože se pokusíme vylepšit loňskou šestou příčku,“ podotkl frýdecko-místecký trenér Aleš Chrastina.

V bojích o medaile v extralize tak zůstávají čtyři mužstva. Semifinálové série začínají v sobotu 11. dubna a střetnou se v nich Plzeň-Karviná a KP Brno-Lovosice. Jestliže je složení první dvojice vzhledem k úspěchu Karviné nečekané, platí to i o druhém tandemu. Vždyť Lovosice ve čtvrtfinále vyřadily třetí pražskou Duklu, jež byla favoritem. A Brno zdolalo Hranice na Moravě. Došlo tak k neuvěřitelnému jevu, že o konečné pořadí v nejlepší čtveřici si to rozdají první, pátý, šestý a sedmý celek po základní části.

ČTĚTE:  Házenkáři Frýdku-Místku a Karviné bojují o semifinále v extralize

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Karvinsko

Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce
Požár v OKD v Orlové. Škoda za 1,5 milionu! Požár v OKD v Orlové. Škoda za 1,5 milionu!
Mladý muž si chtěl zabruslit, srazilo ho auto Mladý muž si chtěl zabruslit, srazilo ho auto

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě
Neštěstí: Úmrtí polského horníka Neštěstí: Úmrtí polského horníka
Moravskoslezská ČSSD má nového lídra Moravskoslezská ČSSD má nového lídra


Komentáře