Kapitán Olesz skončil ve Vítkovicích, na přípravě je domluven s Porubou

Z utkání Vítkovic. Foto: Ladislav ChlíbekZ utkání Vítkovic. Foto: Ladislav Chlíbek

OSTRAVA - Kapitán vítkovických hokejistů Rostislav Olesz ukončil k 1. srpnu svoje působení v ostravském extraligovém klubu. Bez hokeje ale nemíní zůstat. Hledá si nové angažmá a na úvod společné přípravy je zatím domluven s prvoligovou Porubou.

Reklama

Svoje rozhodnutí sdělil novinářům na tiskové konferenci v Ostravě. Podle svých slov na vítkovický hokej nezanevřel. „Třeba se jednoho dne budu moci vrátit. I Milan Baroš musel z fotbalového Baníku Ostrava odejít, aby se vrátil. Možná je to takové zdejší specifikum,“ uvažoval Olesz.

Ostravský rodák strávil deset let v zahraničí, z toho větší část v NHL, kde oblékal dres Floridy, Chicaga a New Jersey. Do mateřských Vítkovic se vrátil po angažmá ve švýcarském Langnau v roce 2015. Během kariéry hrál i za reprezentaci a v roce 2006 získal s národním týmem bronzovou medaili na olympiádě v Turíně.

Olesz uvedl, že hlavní příčinou jeho odchodu byly rozdílné názory s trenéry Jakubem Petrem a Pavlem Trnkou. „Odešel jsem kvůli trenérům, s nimiž jsme nenašli společnou cestu. Měli jsme společný cíl, který se postupně nějakým způsobem hodně změnil. Někteří lidé upřednostňovali své zájmy nad zájmy klubu. Do toho jsem jim přestal sedět svými názory, protože jsem na nich nebyl závislý,“ vysvětloval.

Podle něj to nebylo ve Vítkovicích o penězích. „Šel jsem s nimi dolů a každý rok se jich vzdával, aby mohli přivést další hráče. Majitel klubu ví, že já bych byl tím posledním, kdo by odešel při vzniku nějakých problémů,“ tvrdil Olesz před zástupci médií.

Úvahy o údajném zájmu jiných klubů, spekuluje se o Třinci a Olomouci, zatím nekomentuje. „Nemám jasno. Nějak zásadně na to nespěchám, nechám si to nejdřív projít hlavou,“ pravil útočník.

SOUVISEJÍCÍ: Další odchod z Vítkovic. Rostislav Olesz opouští hokejovou Ostravu

Vítkovický obránce Jan Výtisk: Turné ve Švýcarsku ukáže, na čem musíme pracovat

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Hokejové Vítkovice zaznamenaly obrovský řez v hráčském kádru Hokejové Vítkovice zaznamenaly obrovský řez v hráčském kádru
Útočník Svačina přestoupil z Třince do Poruby Útočník Svačina přestoupil z Třince do Poruby
Fotbalisté Baníku chtějí prolomit domácí prokletí Fotbalisté Baníku chtějí prolomit domácí prokletí

Ostravské ulice budou brázdit dvoupatrové autobusy. Od června 2020 na nové lince Ostravské ulice budou brázdit dvoupatrové autobusy. Od června 2020 na nové lince
Papírové jízdenky skončí v ostravské MHD. Lidé raději platí kartou Papírové jízdenky skončí v ostravské MHD. Lidé raději platí kartou
Mladík brutálně kopal do ženy, poté ji ukradl kabelku Mladík brutálně kopal do ženy, poté ji ukradl kabelku


Komentáře