Jestli nezačneme vyhrávat, bude jaro o ničem, říká brankář Jiří Pavlenka

Ostrava, Teplice - Ve fotbalové lize je odehráno osm kol a Baník Ostrava figuruje na posledním místě tabulky. Alarmující je kromě postavení na dně i tristní bilance mužstva, které dosud získalo jediný bod. To je statistika, jež staví ostravský celek do role největšího aspiranta na sestup. Pozice outsidera trápí i brankáře Jiřího Pavlenku, jenž si uvědomuje tíživost situace.

Reklama

Vraťte se ještě k zápasu v Teplicích.

Dlouho jsme žili s nadějí, že můžeme uhrát bod. Byli jsme sice pod tlakem, ale drželi jsme bezbrankový stav do osmdesáté minuty. Sami jsme si však nevytvořili šanci a bylo to z naší strany čekání na inkasovaný gól. Přečkali jsme některé akce soupeře, ale stejně jsme branku dostali. Protestoval jsem u rozhodčího, že byl ofsajd, ale rozhodčí tvrdil, že ne. Tak nevím.

V čem spočívá herní nepohoda Baníku Ostrava?

Tím, že máme jeden bod, se tlaky vůči nám stávají silnější. Jestli nezačneme vyhrávat, bude jaro o ničem. Musíme na podzim získat nějaké body, aspoň dvanáct, aby bylo na jaře o co bojovat.

Oproti začátku podzimu je v kádru Baníku šest nových hráčů.

Přišli noví kluci a chvíli bude trvat, že si sestava takříkajíc sedne. Jako brankář to mám těžké, protože soupeři proti nám útočí a hodně si zachytám. Mrzí mě, že prohráváme.

Upínáte se přece jen k tomu, že přijde obrat ve výsledcích?

Někde jsem slyšel úvahy, že nás čeká životní zápas v pátek 2. října 2015 se Sigmou Olomouc. Alespoň co se týče vývoje této sezóny. Když bychom ho nezvládli, pak netuším, s kým bychom už měli hrát a uspět.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Vítkovice

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela
Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj? Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj?
Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo! Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo!

Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku
Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra
Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo


Komentáře