Jediná výhra dělí Porubu od titulu, rozhodne se v Mostě

Poruba - Nesmírně zajímavé je vyvrcholení play-off české ligy házenkářek. Ke korunovaci mistryň schází možná už jen jeden nebo maximálně dva zápasy. Šance obou celků finálových soupeřek se dají zkoumat z různých pohledů. Fakta jsou taková, že házenkářky Sokola Poruba nastoupí v sobotu 23. května 2015 v Mostě za stavu 1:0 na vítězná utkání.

Reklama

A jelikož se hraje jen na dvě vítězství, mají hráčky z Ostravy dva pokusy k dotažení finálového snažení až ke zlatému konci. Příznivější vývoj série ze strany Poruby je ale ošidný, protože nyní budou mít výhodu domácí palubovky hráčky Mostu. A to případně i dvakrát. Kdyby to bylo po dvou zápasech finále 1:1, hrál by se v mostecké sportovní hale hned v neděli 24. května i třetí a tudíž rozhodující duel.

Celek Poruby vyhrál doma až po dramatickém rozstřelu ze sedmimetrových hodů, když skvělý výkon podala brankářka Doláková. Na ni budou Ostravanky spoléhat i v Mostě. „Bude důležité zvládnout náročnost odvety i po psychické stránce. Vědomí, že už v sobotu můžeme získat titul, nás nesmí svazovat. Celou sezónu jsme pracovali na tom, abychom podávali koncentrované výkony, a v tomto trendu chceme pokračovat,“ uvažoval porubský trenér Jan Beňadik.

Podle něj je Most přece jen favoritem. „Teď nastoupí doma, kde je velmi silný a má podporu nadšených diváků. Pokusíme se jim cestu k obhajobě titulu překazit. K tomu je zapotřebí soustředěná hra bez výkyvů během zápasu. Jakékoliv manko se pak těžko dohání,“ podotkl kouč, který samozřejmě musí brát v potaz i variantu, že by se finále protáhlo až do neděle.

„Znamenalo by to odehrát dva zápasy hned po sobě. Je to náročné na kondici, ale nebylo by to pro nás novum. Takový program jsme si vyzkoušeli v evropském poháru v Portugalsku i v semifinále české ligy s pražskou Slavií. A obě minisérie jsme zvládli. Finále je ale specifickou záležitostí, takže mohou rozhodnout opravdu i detaily,“ dodal Beňadik.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Poruba

Požár v Porubě, škoda za 80 tisíc Požár v Porubě, škoda za 80 tisíc
Policisté obvinili muže, který na přechodu sejmul seniorku. Kolik mu hrozí?! Policisté obvinili muže, který na přechodu sejmul seniorku. Kolik mu hrozí?!
Hořela střecha domu, škoda za půl milionu! Hořela střecha domu, škoda za půl milionu!

Zloděj z Fortuny byl dopaden. Za vším hrál roli alkohol Zloděj z Fortuny byl dopaden. Za vším hrál roli alkohol
Ostrava: Přepadení pobočky Fortuny Ostrava: Přepadení pobočky Fortuny
Požár bytu v Porubě: mrtvý muž a popálená žena Požár bytu v Porubě: mrtvý muž a popálená žena


Komentáře