Jakub Petružálek dal přednost Třinci před Litvínovem a posílí Oceláře!

TŘINEC - Třebaže v hokejovém dění panuje z pohledu všech soutěží letní přestávka, rušno je na hráčském trhu, a tak jednotlivé kluby představují nové posily. O velké pozdvižení se postaralo vedení HC Oceláři Třinec. Získalo do svého ambiciózního týmu zvučné a respektované jméno. S Oceláři se totiž na smlouvě domluvil exlitvínovský útočník Jakub Petružálek.

Reklama

Příchod šikovného forvarda a produktivního hráče do Třince je o to pikantnější, že Petružálek naposledy v české extralize nastoupil v dubnu 2015 v rozhodujícím sedmém finálovém duelu play off za Litvínov právě na třineckém ledě, kde severočeský celek vybojoval svůj historický titul v extralize.

A Petružálek byl při litvínovské cestě na vrchol ústřední postavou. Jeho spolupráce na ledě s Martinem Ručinským, vyjádřená góly a asistencemi, se stala jedním ze stavebních kamenů litvínovského herního projevu. Tehdy sklidil Petružálek obrovské uznání za svůj přístup k mateřskému Litvínovu, kam se vrátil v listopadu 2014 z Ruska.

A výrazným způsobem oživil extraligu nejen z pohledu svého tehdejšího týmu, ale i z celkového hlediska při zkvalitnění soutěže.

Petružálek poté z Litvínova odešel do švédského Örebro, odkud se přesunul do Dynama Moskva, hrajícího KHL. Stihl ale jen několik zápasů a předčasně ukončil sezónu kvůli zdravotním problémům s vyhřezlou plotýnkou.

Vrátil se do České republiky a Litvínov o něj samozřejmě projevil zájem, jenže k dohodě mezi klubem a hráčem jako při jeho dřívějším příchodu už nedošlo. Petružálek nakonec přijal nabídku z celku z opačného konce republiky. Podle informací klubu se dohodl s Oceláři na dvouleté smlouvě.

Zná trenéra Kýhose

Zkušený útočník podle svých slov považuje Třinec za špičkovou hokejovou organizaci s vynikajícím zázemím. Roli při jeho rozhodování hrál i fakt, že třinecký tým nyní převzal trenér Vladimír Kýhos, naposledy působící v Hradci Králové.

Stejně jako pan Kýhos jsem začínal s vrcholovým hokejem v Litvínově. Nikdy mě sice netrénoval, ani jsem nehrál pod jeho vedením, ale známe se dlouhá léta z litvínovského hokejového prostředí,“ prozradil Petružálek. Třineckého trenéra si váží pro jeho výsledky s týmy, ve kterých Kýhos působil. „Extraligu jsem sledoval, i když jsem byl v zahraničí,“ podotkl Petružálek. Kouč Kýhos v nedávných sezónách přivedl Kometu Brno ke stříbrným a bronzovým medailím v extralize.

Nová posila vnímá i velké třinecké ambice. „Jsou jen ty nejvyšší,“ uvědomuje si útočník.

Třinecký kádr už dostává konkrétní podobu. Při Petružálkově příchodu je dobré připomenout, že klub získal i další ofenzivně laděné hráče. Z Karlových Varů přišel Rostislav Marosz, z Komety Brno Rastislav Špirko, z Plzně se vrátil Erik Hrňa.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Třinecko

Ve Vendryni hořela roubenka, škoda za tři miliony Ve Vendryni hořela roubenka, škoda za tři miliony
Motorkář se střetl s jelenem. Skončil v nemocnici Motorkář se střetl s jelenem. Skončil v nemocnici
Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let! Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

Zraněný chlapec, který bojoval o život po hromadné nehodě, nakonec zemřel Zraněný chlapec, který bojoval o život po hromadné nehodě, nakonec zemřel
Kamion sroloval kolonu aut. Desetiletý chlapec po srážce bojuje o život Kamion sroloval kolonu aut. Desetiletý chlapec po srážce bojuje o život
Extraligu si moc užívám, říká třinecký útočník Milan Mikulík Extraligu si moc užívám, říká třinecký útočník Milan Mikulík


Komentáře